Ücretsiz PS Plus Haziran oyunları açıklandı!

Sony'nin PlayStation Plus kullanıcıları için her ay dağıttığı oyunların arasına 3 adet daha oyun eklendi. Karşınızda 2021 Haziran PS Plus oyunları!

Ücretsiz PS Plus Haziran oyunları açıklandı!

Sony'nin PlayStation konsolları için geliştirdiği abonelik sistemi PlayStation Plus, PlayStation 3 döneminde aylık üyelikle oyun sahibi olmak isteyenler için bir seçenek olarak sunuluyordu. 2013 yılında PlayStation 4'ün hayatımıza girmesi ile birlikte online oyunlar için zorunluluk haline getirilen PS Plus hizmeti, hâlâ kullanıcıların uygun fiyatlarla oyun sahibi olabildiği bir abonelik sistemi.

Nisan 2021'de Days Gone, Zombie Army 4: Dead War, Oddworld: Souldstorm; Mayıs 2021'de ise Battlefield V, Stranded Deep, Wreckfest: Drive Hard Die Last gibi oyunlar ile kullanıcıları karşılayan hizmetin Haziran 2021'de dağıtacağı oyunlar belli oldu.

Ücretsiz PS Plus Haziran oyunları açıklandı! - Resim : 1

Operation: Tango - PS5

Henüz piyasaya çıkmamış olan Operation: Tango'yu PS Plus sahipleri oyunun piyasaya çıktığı gün olan 1 Haziran 2021'de deneyimleme fırsatı bulacak. İki oyunculu co-op yapıdaki Operation: Tango, dedektiflik ve bilim-kurgu temalarının hakim olduğu bir oyun olacak. Bulmacaları ile oyunculara eğlenceli anlar yaşatmayı hedefleyen bu oyunu oynayabilmek için bir mikrofona ihtiyacınız var. PS4 için de satışa sunulacak olan Operation: Tango, PS Plus'da sadece PS5 kullanıcıları için dağıtılacak.

Ücretsiz PS Plus Haziran oyunları açıklandı! - Resim : 2

Star Wars: Squadrons - PS4 ve PS5

Electronic Arts (EA) imzalı Star Wars: Squadrons, Aralık 2020'de piyasaya çıktı. Yani bu oyun için hâlâ yeni diyebiliriz. FPS türündeki Star Wars: Squadrons, grafikleri ile de ön plana çıkan bir yapım.

Ücretsiz PS Plus Haziran oyunları açıklandı! - Resim : 3

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown - PS4 ve PS5

Tıpkı Operation: Tango'da olduğu gibi çıkış gününde PS Plus tarafından oyuncular ile buluşturulan bir diğer yapım ise Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown. Arkasında Sega ve Ryu Ga Gotaku stüdyosunun imzalarını taşıyan yapıma aslında bir remastered demek pek de yanlış olmaz. Arcade dövüş oyunu Virtua Fighter 5'e Operation: Tango'nun aksine hem PS4 hem de PS5 kullanıcıları erişebilecek.