Güncel

Ucuz Tesla aracı yolda!

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, YouTuber Marques Brownlee ile yaptığı röportaj sırasında ilk defa ucuz Tesla aracı hakkında konuştu.

Ucuz Tesla aracı yolda!

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, YouTuber Marques Brownlee ile yaptığı röportaj sırasında ilk defa ucuz Tesla aracı hakkında konuştu.

Tesla'nın en uygun fiyatlı aracı olan Model 3, pek iyi haberler ile anılmıyor olsa da Musk'ın göz bebeklerinden bir tanesi. 35 bin dolarlık uygun fiyatı ile her kesime hitap eden aracın daha da ucuz bir modeli geliyor. 

Tesla CEO'su Elon Musk'ın YouTuber Marques Brownlee ile yaptığı röportaj sırasında bahsettiği uygun fiyatlı Tesla aracı 25 bin dolar seviyelerinde olacak. Yaklaşık üç yıl içinde satışa sunulması planlanan araç hakkında henüz detaylı bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Ucuz Tesla aracı yolda!

Wall Street'e özel olarak üretilen Motorola DynaTAC telefonundan, bugüne kadar gelişen ve ucuzlayan akıllı telefonları örnek gösteren Musk, teknoloji ilerledikçe fiyatların düşmesi gerektiğini savunuyor. Elon Musk'ın iddiasına göre şu an 35 bin dolar seviyesindeki Tesla Model 3, şirketin yeteri kadar kar etmesini sağlayamamış.

Bu sorunu ortadan kaldırmayı planlayan Musk, çözümü daha ucuz otomobillerde buluyor. Brownlee ile sohbeti sırasında Musk, yeni Tesla Roadster'da dikiz aynalarının bulunmayacağını da açıkladı. Yayınlanan videoya yukarıdaki oynatıcı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Buyur Burdan Yak
1 USD = 6 TL 25,000 USD * 6 = 150,000 TL çok ucuzmuş
Cevapla
Emre Çetin
Amerika'da ortalama asgari ücret saat başı 7,25 dolar. 22 gün ve 8 saatten hesaplarsan 1.276 dolar eder. 1.276 dolar kazanıp 25 bin dolara arabaya binmek; Türkiye'de 1.600 tl kazanıp 31.350 tl'ye Tesla'ya binmek gibi. Elon Musk'ın işi gücü yok Türkiye'de tl kuru değer kaybediyor, dur onlar için 10 bin tl'ye araba yapayım diye kasmayacak. Araçların pahallı olmasının nedeni 1- tl'nin değer kaybı, 2- ağır vergiler. Yani tepkini yanlış yere yönlendirme.
misafir
20 yıl sonra ancak piyasaya sürer..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.