Güncel

Vestel ürünlerine zam geldi!

Vestel ürünlerine de döviz artışından kaynaklanan bir zam yapıldığı ortaya atıldı.


Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan ekonomik kriz sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var. Venüs var, Vestel var" açıklamasında bulunmuştu.

İşte bu açıklama sonrasında Vestel ürünlerine de döviz artışından kaynaklanan bir zam yapıldığı ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu bu açıklama sonrasında adeta ülke çalkalanmış ve iPhone ürünlerine karşı bir boykot düzenlenmişti.

İşaret edilen Samsung ve Vestel Venüs gibi telefonlara yönelen halk, şimdi zamdan da dert yanar duruma düştü. Bildiğiniz gibi Samsung telefonlarına da geçtiğimiz gün zam yapıldığı açıklandı. 

Vestel ürünlerine zam geldi!

Bu gelişmeler sonrası ise Vestel'in kur yükselişinden dolayı bayilere bir yazı gönderdiği ve ürünlerine zam yaptığı iddia edildi. Vestel tarafından gönderilen yazıda "Ağustos ayında geçerli olacak ek yüzde 17.5 zamlı Vestel beyaz eşya, ankastre ve diğer beyaz eşya ürünlerine ait revize fiyat listelerini ekte bulabilirsiniz.

Kur artışlarının devam etmesi durumuna göre Cuma günü yeni bir bilgilendirme yapılacaktır, ikinci zamlı listeye geçiş yapılabilecektir." ifadelerine yer verilmiş. Konu hakkında peki ya siz ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
mustafa dursun
Elektronik ürünlerin tasarım ve üretimi yerli olsa dahi, nihayetinde ürün içindeki elektronik malzemeler(çip, direnç, kapasite) ithal edilen ürünler. Tüketici elektroniği gibi maliyetlerin kuruş kuruş hesaplandığı bir sektörde döviz fiyatlarındaki artışın zam olarak ürünlere yansıması çok normal. Stoklardaki elektronik malzemeler bitince mecburen yeni dolar kuru üzerinden malzeme satın almaları gerekecektir.
Cevapla
misafir
hem beyaz eşyaları hem elektronik eşyaları çabuk bozulur. fiyta gelince hiç de ucuz değil..
Cevapla
10.köy
Nankör insanlar. Eskiden evinizde buzdolabı yoktu ne bicim gelismisik siz burda kalkiyorsunuz eleştiri yapıyorsunuz..zavalli yazik ama yaaa
Cevapla
Mehmet
Almayın arkadaşlar telefonları donuyor kendi kendine kapanıyor ekran sarariyor şarjı çok az gidiyor.Ben acil uygun diye aldım pişmanım
Cevapla
ahmet
aynen ole kardeşim
dinç
abi hiç-bir ürünü almayın krizi keriz fırsatına çevirmeye çalışan babamin firması olsa Allah bin belasını versin hem yerli diyoruz hem zam yapıyorsun demekki yerli filan değilsin
Cevapla
Umut
Aynen cok haklisin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.