Ünlü Twitch yayıncısı takipçilerinden çaldığı parayla Tesla aldı!

Popüler YouTuber ve Twitch yayıncısı, hayranlardan 500.000 ABD Doları çaldı ve o parayla utanmadan yeni bir Tesla satın aldı. İşte tüm detaylar.

Ünlü Twitch yayıncısı takipçilerinden çaldığı parayla Tesla aldı!

Kripto para dolandırıcılığı şüphesiz yükselişte. Aralık ayında açıklanan veriye göre, bu tür dolandırıcılık  eylemleri 2021'de kripto sahiplerine en az 7,7 milyar ABD doları kadar zarar vermiş. Bu şüpheli faaliyetlerin çoğu anonim dolandırıcılar tarafından yürütülürken, şu anda ünlü YouTuber ve Twitch yayıncları da artık dolandırıcılık işine girdi. O dereceki takipçilerinden çaldığı parayla kendine Tesla alan bile var.

Kotaku tarafından yayınlanan bir rapora göre, tanınmış yayıncı Ice Poseidon, hayranlarını yalnızca bir kripto para birimi olan CxCoin'e yatırım yapmaya ikna ederek onlardan 500.000 ABD doları çalmayı başardı. Hayranlarına bunun uzun vadeli bir yatırım olacağına dair güvence verdikten sonra, yayıncı CxCoin kripto para biriminin temelde sıfır değerine düşmesine neden olan işlemi başlattı.

Ünlü Twitch yayıncısını takipçilerinden çaldığı parayla Tesla aldı!

Denino görünüşe göre bu dolandırıcılıkla 500.000 ABD Doları kazandı, ancak planı düzenlemede kendisine yardımcı olan geliştiricilere 200.000 ABD Doları ödeme yaptı. İddiaya göre, kalan 300.000 ABD dolarının bir kısmını yepyeni bir Tesla ile almak için kullandı ve ironik bir şekilde geçen yaz arabayı aldığında YouTube'da canlı olarak yayınlandı. Başka bir YouTuber tarafından bu iddialarla karşı karşıya kaldığında, kripto para dolandırıcılığını kabul ettiği iddia edildi, ancak yetmezmiş gibi hayranlarını suçlamaya çalıştı ve teknik olarak hepsini geri verebilecek olmasına rağmen paranın çoğunu kendisine tutacağı konusunda ısrar etti.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitch yayıncılarının kripto para işlemlerine müdahale gelmeli mi?