Ünlü YouTube fenomeni kayıp! Her yerde aranıyor

ABD'de hem yerel hem de federal güvenlik güçleri haftalardır kendisinden haber alınamayan ünlü YouTuber'ı arıyor.

Ünlü YouTube fenomeni kayıp! Her yerde aranıyor

Yerel ve federal yetkililer, erkek arkadaşı Brian Laundrie ile seyahat ettikten sonra hafta sonu ailesi tarafından kayıp olduğu bildirilen 22 yaşındaki Gabby Petito'yu arıyor.

Polis, 22 yaşındaki kayıp genç kadının erkek arkadaşının kendileriyle konuşmayı reddetiğini bildirdi. Bu da şüpheleri direkt olarak ünlü YouTuber'ın erkek arkadaşına çekti. Petito'nun ailesi ve avukatları, erkek arkadaşı Laundrie ve ailesinden işbirliği yaparak kızı eve getirmelerine yardım etmeleri için yalvardı.

ABD, 22 yaşındaki ünlü YouTuber için seferber oldu

Ünlü YouTube fenomeni kayıp! Her yerde aranıyor - Resim : 1
Ünlü YouTuber'ın erkek arkadaşının ailesi Salı günü yaptığı açıklamada, "Bu noktada arka planda kalmayı tercih ettiklerini ve daha fazla yorum yapmayacaklarını" bildirdi. Gabby Petito kaybolmadan önce sevgilisiyle gezilerini Instagram hesabından paylaşıyordu. Petito, sosyal medya hesabından 10 Temmuz, 16 Temmuz ve 26 Temmuz'da farklı fotoğraflar paylaşmıştı. Polis şefi, "Seyahatleri sırasında aile üyeleriyle düzenli temasını sürdürdü, ancak bu iletişim Ağustos ayının sonunda aniden durdu" ifadelerini kullandı.

Son paylaşımlarından bu  yana genç kadından haber alınamıyor. Polis memuru raporunda "İki kişi de birbirlerini sevdiğini, evlenmek üzere nişanlandığını ve kimse hakkında resmi bir soruşturma açılmasının istenmediğini" bildirdi. Çiftin beraber geziye çıktığı araca el koyan polisler çalışmalarına devam ediyor. Kayıp kadının hayranları erkek arkadaşının evinin önünde toplanarak protesto yaptı. "Gabby nerede?" sloganını kullanan hayranlar protestolara devam ediyor.