Güncel

WhatsApp yeniliklere doymuyor: Karşınızda çıkartma oluşturma aracı

WhatsApp son dönemde platformuna oldukça fazla yenilik kattı. Bunlardan bir yenisi de şimdi çıkartma oluşturma aracı. İşte detaylar.

WhatsApp yeniliklere doymuyor: Karşınızda çıkartma oluşturma aracı

WhatsApp uygulaması şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Gizlilik sözleşmesi dönemi kullanıcılarının güvenini kıran uygulama şu anda platformunu geliştirerek kaybettiği tüm kullanıcıları geri çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde uygulama çoklu cihaz desteğini sunmuştu. Buna göre kullanıcılar artık telefonlarında internet olmadan da WhatsApp sürümünü kullanabilecekti. Bugün duyurulan yeni bir özellik de kullanıcıları memnun edecek. WhatsApp kendi çıkartmalarınızı oluşturabileceğiniz bir araç sunuyor.

WhatsApp çıkartma oluşturma aracı sunuyor

WhatsApp uygulamasında istediğiniz bir çıkartmayı oluşturmak için mutlaka bir uygulama kullanmanız gerekiyordu. Ancak şimdi gelen bir güncelleme ile bu durum değişiyor. WhatsApp çıkartma oluşturma aracı ile seçtiğiniz fotoğrafı dilediğiniz gibi düzenleyerek çıkartmasını oluşturabileceksiniz. Özellik şaşırtıcı bir şekilde WhatsApp Web için geliştirilmiş.

Galerinizden bir fotoğraf seçtiğimizde WhatsApp artık fotoğrafı çıkartma olarak göndermek isteyip istemediğinizi soracak. Dilerseniz çıkartma oluşturup kaydedebilir ve daha sonra da kullanabilirsiniz. Özellik şu anda geliştirme aşamasında ancak yakında beta sürümüyle kullanıcılara sunulacaktır. Yapılan testlerin ardından her şey yolunda giderse daha geniş bir sürümle özellik tüm kullanıcılara yayılacaktır. Ardından çıkartma oluşturma aracının iOS ve Android cihazlara da gelmesi bekleniyor. Tabi henüz bir şey demek için çok erken çünkü beta sürümü bile gelmiş değil. Ancak söylentiler yayılmaya başladığına göre şirketin özelliği sunması çok uzun sürmeyecektir diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.