Güncel

Ünlü YouTuber kaçakçılık suçundan gözaltında!

Ünlü YouTuber hesabına yüklediği video nedeniyle gözaltına alındı.

Ünlü YouTuber kaçakçılık suçundan gözaltında!

YouTuber Mervan Tepelioğlu, geçtiğimiz aylar, 200 bin TL’lik arabayı 45 bin TL’ye almak şeklinde bir videoyu YouTube hesabına yüklemişti.

Geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan video, bugüne kadar 1.5 milyon kişi tarafından izlendi. Pek çok kişi Mervan’ın bu videosundan memnunken, bazıları bu olayın kaçakçılığa girdiğini yorumlamıştı.

Mervan, bu videoyla yalnızca hayranları tarafından değil, Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından da izlendi. Videoda 2003 model Nissan 350 Z marka otomobili Türkiye’ye nasıl soktuğunu açıklayan Mervan’ın bu hareketi Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nün dikkatini çekti. Müdürlük, daha sonrasında araca el koyarak, Mervan Tepelioğlu’nı göz altına alınmasına sebep oldu.

Mervan Tepelioğlu; “Araç için Gürcistan’da düzenlenmiş ruhsat belgem var. Aracı, 2 Şubat 2018’de Batum’da Murat Katemi aracılığıyla Gürcistan’da bulunan ismini hatırlayamadığım bir Türk vatandaşından aldım. Murat Katemi işlemlerin usule uygun olduğunu, Gürcistan’da onun tanıdığı bir şahsın şirket kuracağını, daha sonra o kişinin şirketi bana devredeceğini söyledi.

O kişi şirket kurucusu olması nedeniyle şirketin üzerine kayıtlı bir aracı Türkiye’ye sokabilecekti. Sonra şirketi Akhverdi Karimov isimli kişiden devraldım. Arabayı,devraldığım şirket üzerine satın aldım. Daha sonra Karimov’a, aracı yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğim yönünde Gürcistan noterinde vekâlet verdim. 5 bin dolar araba için, 2 bin 500 dolar da şirket masrafları için ödeme yaptım. Toplam maliyeti 45 bin TL’yi buldu.” dedi.

Kaçakçılık suçundan başlatılacak soruşturma sonucunda hakkında dava açılıp açılmayacağı ilerleyen dönemde belli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.