Ünlü YouTuber koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

2 milyona yakın takipçisi bulunan YouTuber Brandon Ashur, koronavirüsten öldü!

Ünlü YouTuber koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

Özellikle de Minecraft video oyunuyla ilgili içerikleriyle bilinen, 36 yaşındaki Brandon Ashur isimli ünlü YouTuber, koronadan öldü. Paylaşımlarında aşıyı destekeleyen Brandon Ashur'ın COVID-19 aşısı olmadığı ortaya çıktı!

Ünlü YouTuber koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

İnternette Bashurverse veya Toasty olarak tanınan, 2010 yılında YouTube kanalında yayınlara başlayan ve daha çok Minecraft video oyunuyla ilgili içerikleri ile bilinen, 36 yaşındaki Brandon Ashur isimli ünlü YouTuber 7 Ağustos tarihinde test sonucunun pozitif olduğunu paylaşmış, ve Twitter’daki 330 binden fazla takipçisi ile hastalık süreci ile ilgili deneyimini paylaşmayı sürdürmüştü. Ashur son olarak geçtiğimiz gün ise COVID-19’dan öldü!

Youtube'da 1,6 milyonun üzerinde abonesi olan “The Legend Of Hobo” ve “99 Diamonds Challenge” gibi Minecraft serileri ile kısa zamanda takipçi kitlesini büyüttü.

Ünlü YouTuber koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti! - Resim : 1

Koronavirüs salgınına dikkat çeken paylaşımları da bulunan Brandon Ashur, yakın zaman önce yapmış olduğu paylaşımlardan birinde "Lütfen aşınızı olun, bunu yaşamak istemezsiniz"ifadesine yer vermişti. Bir diğer paylaşımında ise ''Covid olmanın bir başka eğlenceli yanı, her gün mideme iki iğne vuruluyor'' ifadelerinde bulunmuştu.

Brandon Ashur'ın koronavirüsten öldüğünü doğrulayan kız kardeşi Anesa Ashur, 36 yaşındaki abisi Brandon Ashur için “Kardeşim COVID-19 ile savaştı ve ne yazık ki savaşı kaybetti.” paylaşımında bulundu.

 Yakınları ve sevenleri sosyal medya üzerinden üzüntülerini paylaşırken, Brandon Ashur'dan geriye yoğun bakım ünitesine alınmadan önceki paylaşımında yer verdiği “lütfen aşınızı yaptırın, bunu istemezsiniz” sözü kaldı.