Güncel

Vestel ve Doğa Koleji'nden "Akıllı okul"!

Vestel ve Doğa Koleji teknolojiye önem veren "akıllı okul" projesini hayata geçiriyor!

Vestel ve Doğa Koleji'nden "Akıllı okul"!

Vestel ve Doğa Koleji, teknolojinin eğitim alanında kullanımını geliştirmek ve Türkiye'nin ilk "akıllı okul"unu ortaya koymak amacıyla stratejik bir işbirliğine imza attı. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Özer Ekmekçiler ve Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker'in birlikte açıkladıkları iş ortaklığı kapsamında, Doğa Koleji'nin yeni kampüslerinde tüm sınıflar Vestel akıllı tahtalarıyla donatılacak ve Vestel teknoloji sınıfları kurulacak. Vestel'in dijital bilgilendirme ekranları tüm katlarda ve sınıf girişlerinde yerini alacak. Ayrıca Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge birimleri, eğitimde teknoloji kullanımının geliştirilmesi konusunda inovatif çözümler geliştirecek.

1338742159_vesteldogakoleji1.jpg

Düzenlenen toplantıda konuşan Özer Ekmekçiler işbirliği kapsamında Doğa Koleji öğrencilerinin Vestel City'de staj yapma imkânına da kavuşacağını, bu sayede teknolojiyi yerinden gözlemleme ve deneyimleme şansına sahip olacaklarını söyledi. Özer Ekmekçiler, sözlerine şöyle devam etti:

"Doğa Koleji'ne ilk etapta çoğunluğunu akıllı tahtaların oluşturduğu yaklaşık 400 dijital ürün temin edeceğiz. Teknolojinin eğitim alanını dönüştürdüğü, okulların son teknolojiye uygun bir konseptle yenilendiği bu akıllı okul projesine adım atmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Türkiye'nin dost teknolojisi Vestel, eğitim alanındaki atılımıyla Türkiye'nin gelecek nesillerinin en iyi şekilde yetişmesini hedefliyor. Yaptığımız işbirliğini de bu yaklaşımımızın bir sonucu olarak değerlendiriyoruz. Teknolojideki inovasyon, yaşadığımız dünyayı baş döndürücü bir hızla değiştirirken, öğrencilerimizin buna adapte olabilmesinin yanı sıra bu dönüşümü içselleştirmeleri için de elimizden geleni yapmayı taahhüt ediyoruz."

Vestel'in teknoloji üreten bir firma olarak, yürüttüğü projelere değer katacak işbirlikleri kurmayı önemsediğini belirten Özer Ekmekçiler, akıllı tahtanın kendisini sürekli yenileyen bir ürün olduğunu ve farklı işbirlikleriyle bu ürünü geliştirmeye devam edeceklerini aktardı.

1338741952_dsc04665.jpg

Ar-Ge konusunda güç birliği

Protokolle birlikte Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge çalışanlarından oluşan on kişilik bir ekip, Vestel'in eğitim alanına yönelik ürünlerinin verimliliğini üst seviyeye taşıyacak inovatif çözümler üretecek. Ekip 3 yıl boyunca belli bir rutinde bir araya gelerek, eğitim teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda çalışma yürütecek. Ortaya çıkan buluş, know-how ve yenilikler Vestel tarafından değerlendirilecek.

Bahçeşehir Kampüsü'nde Google altyapı otomasyonu desteğiyle kullanılabilecek Android sistemini sağlayacaklarını belirten Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker, "Bu işbirliği ile Vestel ve Doğa Koleji Ar-Ge birimleri ortak çalışarak eğitimde teknolojinin kullanılmasıyla ilgili yeni ufuklara yelken açacak. Doğa Koleji, vizyon ve misyonu itibarıyla eğitimin yapı taşlarından biri olduğuna inandığı teknoloji tarafında, Türkiye'nin teknoloji devi olan Vestel ile ortak hareket ederek, eğitimde teknolojinin kullanılması konusunda inovatif çözümler üretecektir diye düşünüyoruz" dedi.

Bahçehir ve Halkalı kampüslerinde "Vestel teknoloji sınıfları"

Anlaşmayla birlikte, Doğa Koleji'nin yeni eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak Bahçehir ve Halkalı kampüslerinde "Vestel teknoloji sınıfları" açılacak. Öğrencilerin teknoloji derslerini alacağı sınıfta Vestel all-in-one (tümleşik) PC'leri kullanılacak. Vestel'in ürettiği 65" LED akıllı tahtalar ve bu ürün için geliştirilen yazılım sayesinde üst düzey bir eğitim koordinasyonu sağlanacak. Vestel'in sunduğu dijital bilgilendirme ekranları sayesinde katlarda kullanılan mantar panolar kaldırılacak. Ayrıca sınıf girişlerinde kullanılacak Vestel dijital ekranlar sayesinde sınıf içi tüm bilgilere dokunmatik ekranlar üzerinden ulaşılabilecek. Ayrıca, bu yıl Vestel Smart TV'ler üzerinden yayın hayatına başlayacak olan Doğa Web TV'de Doğa Koleji'nde verilen dersler ve eğitimler evden de takip edilebilecek. Basın bülteni.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.