Güncel

Victoria's Secret, 4 ticari marka başvurusuyla metaverse'e adım atıyor!

Resmi açıklama: Victoria's Secret, NFT blok zinciriyle ilgili 4 ticari marka başvurusu ile metaverse adım atıyor!

Victoria's Secret, 4 ticari marka başvurusuyla metaverse'e adım atıyor!

Popüler sanal gerçeklik olarak bilinen metaverse, son haftalarda ve aylarda giderek artan sayıda hane halkının ve markanın dikkatini çekti. Victoria's Secret da bunlardan biri, şirket 4 ticari marka başvurusu ile metaverse'e adım atıyor!

Victoria's Secret, 4 ticari marka başvurusuyla metaverse'e adım atıyor!

Yüksek reklam potansiyeline sahip pazarlaması ve markalaşmasıyla ünlü bir Amerikan iç çamaşırı ve güzellik markası olan Victoria's Secret, metaverse'e ilk adımlarını atan son şirket olarak karşımıza çıkıyor.

13 Şubat'taki bir dizi tweet'te, şirketin ticari marka avukatı Michael Kondoudis, Victoria's Secret'ın dijital koleksiyonlar ve blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilen medya ile sanal dünyalarda kullanım için çevrimiçi kıyafetler ve medya için dört başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Michael Kondoudis, Tweet'inde şu ifadelere yer verdi; Victoria's Secret Metaverse'e geliyor! Avukat, 8 Şubat'ta yapılan yeni ticari marka başvuruları, @VictoriasSecret'in “sanal ortamlarda” kullanım için blockchain teknolojisi ve çevrimiçi giyim ve medya ile oluşturulan dijital koleksiyonları ve medyayı sunmayı planladığını gösteriyor.''

Ticari markalar, Victoria's Secret'ın çevrimiçi ve sanal ortamlarda sanal ürünler ve hizmetler satarak meta veri tabanına girmeyi planladığını ima ediyor!

Geçtiğimiz hafta, McDonald's'ın metaverse'i keşfetmeye hazır olduğunu bildirmişti. Özellikle, fast-food zincirinin 4 Şubat'ta dosyaladığı on iki ticari markadan on biri, sanal restoranlara, sembollere, kafelere ve diğer sanal hizmetlere atıfta bulunuyordu.

Uygulamaya göre, McDonald's sanat eseri, ses ve video dosyaları için “indirilebilir multimedya dosyaları” ve ayrıca değiştirilemez jetonlar (NFT'ler) verebilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.