Güncel

Vodafone Desteğiyle Düşler Akademisi'nde Kızlar Atakta!

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteğiyle, AYDER, Kalkınma Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında hayata geçirilen Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sosyal ve ekonomik hayata tam katılımlarını sağlamak için y


Türkiye Vodafone Vakfı, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Kalkınma Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında hayata geçirilen Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılımı için çalışmalarına devam ediyor. Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezi Düşler Akademisi Kaş, ev sahipliği yaptığı “Kızlar Atakta” programı ile yaşları 12 ile 18 arasında değişen, 6 farklı ilden 25’i engelli toplam 100 sosyal dezavantajlı kız öğrenciyi ağırladı.

1446201839_1446185991grsel1.jpg

Programa katılan gençler, 6 gün süren kamp boyunca, birey olarak kendini geliştirmeyi, topluluk içinde kendini ifade etmeyi, kültür ve çevre ilişkisini doğa içinde yapılan spor etkinlikleri ve yaratıcı grup çalışmaları ile öğrenmeyi temel alan eğitimlere katıldı. Son olarak Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteği ile Somalı kız öğrenciler de Kızlar Atak’ta projesinde yer aldı. Program sonunda bölgelerine dönen gençlerin okullarında diğer genç kızlara mentorluk yapması hedefleniyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gizem Keçeci, şunları söyledi:

 1446201755_1446185992trkiyevodafonevakfynetimkurulubakanyardmcsgizemkeeci.jpg

“Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olmak için geliştirdiğimiz projelerin odağını kadınlar ve dezavantajlı gençlerimiz oluşturuyor. Düşler Akademisi ile engelli ve sosyal dezavatanjlı bireylerimizin, Önce Kadın programı ile de kadınlarımızın güçlendirilmesi için çalışıyoruz. Önce Kadın programımız çerçevesinde Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ve Soma Belediyesi'nin işbirliğiyle Soma'da kadınlara gelir yaratan bir iş modeli oluşturmak üzere hayata geçirdiğimiz Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nde eğitim alan kadınlarımızın kız çocukları için de adım attık ve onları ‘Kızlar Atakta’ projesi kapsamında Düşler Akademisi’nde ağırladık. Böylece, Somalı kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımlarına destek olurken, kız çocuklarının da kişisel ve sosyal alanda kendilerine olan güvenlerinin artmasına katkıda bulunmayı hedefledik. Vodafone olarak, kadınlarımızın ve genç kızlarımızın güçlendirilmesine yönelik bu tür projelere destek olmayı sürdüreceğiz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.