Güncel

Vodafone Türkiye’nin üniversite eğitim programı Anadolu’ya açıldı

Vodafone Türkiye bünyesinde, üniversite öğrencilerine sertifikasyon eğitimi sağlayan “Data, Everywhere!” programı, yeni eğitim döneminde Anadolu’ya açılıyor.


Vodafone Türkiye bünyesinde üniversite öğrencilerine eğitim veren Red Academy’nin sertifikasyon programı “Data, Everywhere!”, İstanbul’dan sonra Anadolu’ya açılıyor. Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine açılan “Data, Everywhere!” programıyla, Vodafone Türkiye, sosyal sorumluluk alanında ihtiyaç haritasını tespit ederek sürdürdüğü sosyal yatırımlarına da bir yenisini eklemiş oluyor.

Red Academy bünyesindeki “Data, Everywhere!” programı, üniversitelerle sanayi işbirliğinin önemine vurgu yapan bir sosyal sorumluk projesi olarak Vodafone Türkiye bünyesinde ilk kez 2012 yılında hayata geçirildi. Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlanan üç programın ardından ilk kez İstanbul dışına, Anadolu’ya ulaşıldı ve Çukurova Üniversitesi’nin genç mühendis adaylarına Vodafone’un global bilgi birikimi iletildi. Çukurova Üniversitesi’nde açılışı ve ilk ders modülleri yapılan program, 5 hafta boyunca devam edecek. Öğrencilerin yoğun ilgiyle karşıladığı programa 100’ün üzerinde öğrenci katıldı. Gün boyunca eğitime olan ilgi ve katılımın yüksek seviyede olması dikkat çekti.

 1385044286_egitim1.jpg

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye Red Academy olarak, küresel alanda edindiğimiz bilgi birikimimizi, üniversitelerle yaptığımız işbirlikleri sayesinde öğrencilerle paylaşma imkanı buluyoruz. Bu paylaşımı, ‘Data, Everywhere!’ Sertifikasyon Programları doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. 2012’den beri Kadir Has Üniversitesi’nde ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde üç eğitim dönemi tamamladık. Mühendis adaylarına profesyonel eğitmenlerimiz aracılığıyla sağladığımız güncel sektörel bilgilerle onların akademik gelişimine katkıda bulunmaya çalıştık. ‘Data, Everywhere!’ eğitimlerini tek seferlik değil uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Vodafone Türkiye olarak sosyal ihtiyaçları tespit edip karşılama vizyonumuzla ilk kez İstanbul dışına çıkarak Anadolu’ya açılıyoruz. Bu eğitim döneminde Çukurova Üniversitesi öğrencilerine sertifika programımızı götürüyoruz. Katılımcılarımıza eğitimler sunup mezun edeceğimiz 5 hafta boyunca onların akademik bilgilerini profesyonellerden gelen güncel sektörel bilgilerle zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak üniversitelerle sanayi işbirliğini önemseyen ve ülkemizde bilim eğitimine katkıda bulunan çalışmalarımıza devam etmeyi hedefliyoruz.”

 1385044302_egitim2.jpg

5 hafta sürecek sertifika programı süresince, Çukurova Üniversitesi öğrencileri, Vodafone’un kurumsal eğitim ve gelişim merkezi Red Academy bünyesindeki iç eğitmenlerin rehberliğinde çalışacak. Mobil iletişimin işleyişi ve mimarisi, telekomünikasyon sektöründeki yeni trendler ve teknolojiler gibi alanlarda endüstriden gelen tecrübeyle bilgi ve becerilerini geliştirecekler. Teorik ve pratik bilgilerin yanı sıra saha ziyareti ve çeşitli uygulama çalışmalarıyla zenginleşen “Data, Everywhere!” programı, öğrencilerin telekomünikasyon sektörünü daha yakından tanımalarını sağlamayı hedefliyor. Konusunda uzman iç eğitmenlerin verdiği eğitimler, lisans eğitimlerini sürdüren öğrencilere iş hayatından profesyonellerle bir araya gelme imkanı tanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.