Güncel

Walt Disney, 21st Century Fox'u 52,4 milyar dolara satın aldı

Eğlence sektörünün en büyük şirketlerinden olan Walt Disney, yine aynı sektördeki 21st Century Fox'u 52,4 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Disney, 21st Century Fox'u satın aldı

ABD eğlence sektörünün en önemli firmalarından olan Walt Dİsney, gücüne güç katmak amacıyla 21st Century Fox'u 52,4 milyar dolar karşılığında bünyesine kattığını açıkladı.

21st Century Fox'un kendine ait olan 13,7 milyar dolarlık borcun da Walt Disney tarafından ödeneceği öğrenildi. Birleşmenin ardından Walt Disney'in kasasından 66,1 milyar dolar çıkarken pek çok önemli yapım ve kanalın yayın haklarına sahip olacak.

Dünya çapında oldukça geniş bir kitlesi bulunan 21st Century Fox yapımı Fox News, Fox Business, FS1 ve FS2 gibi televizyon kanallarının yanında; X-Men, Avatar, Simpsons ve National Geographic gibi eğlence sektörünün en tanınmış yapımları da Walt Disney bünyesine geçecek.

Bunun yanında 21st Century Fox'un online TV ağları Hulu ve Sky'da bulunan %39'luk hissesi de Walt Disney'e geçmiş olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.