Milyonerlerin %82'si kripto hakkında tavsiye istiyor!

Araştırmaya göre milyonerlerin %82'si kripto hakkında tavsiye istiyor!

Milyonerlerin %82'si kripto hakkında tavsiye istiyor!

2022'de piyasanın zorlu bir yıl geçirmesine rağmen, her 10 yüksek net değerli (HNW) kişiden sekizi, finansal danışmanlarından Bitcoin gibi kripto para birimlerini son 12 ayda portföylerine dahil etmelerini istedi.

Milyonerlerin %82'si kripto hakkında tavsiye istiyor!

Finansal danışmanlık firması deVere Group tarafından derlenen bir araştırmanın sonuçlarına göre, 1 milyon £ ile 5 milyon £ arasında yatırım yapılabilir varlığa sahip müşterilerin %82'si kripto para birimleri hakkında tavsiye istedi.

deVere Group'un CEO'su ve kurucusu Nigel Green, Finbold ile paylaşılan bir basın açıklamasında şunları söyledi: "2022'de kripto piyasası, 2018'den bu yana en kötü performansını sergiledi ve manşetlere çıkan pazar lideri Bitcoin, 2022'de yaklaşık %75 düştü.

“Fiyat düşüşleri, yatırımcıların enflasyonla ilgili artan endişeler ve daha yavaş ekonomik büyüme nedeniyle hisse senetleri ve kripto dahil olmak üzere riskli varlıklara maruz kalmalarını azaltmasıyla geldi.

"Yine de sözde 'kripto kışı'nın bu zemininde, HNW'ler sürekli olarak finansal danışmanlarından dijital para birimlerini portföylerine dahil etme konusunda tavsiye arıyorlardı."

Devam etti: “İlginç bir şekilde, bu tipik olarak daha muhafazakar grup, ayı piyasası ve olumsuz piyasa koşulları tarafından caydırılmadı. Bunun yerine, ya kriptoya maruz kalmalarını dahil etmeye ya da artırmaya başladılar.

Bu, bu yüksek net değerli müşterilerin, dijital, küresel, sınırsız, merkezi olmayan ve kurcalamaya karşı korumalı temel değerlere sahip olan Bitcoin gibi kripto para birimlerinin doğasında var olan özelliklerinin giderek daha fazla farkında olduklarını gösteriyor.''

"Zengin yatırımcılar, dijital para birimlerinin paranın geleceği olduğunu anlıyor ve geçmişte kalmak istemiyorlar."

Ankete katılan bu HNW'lerin çoğu, sektöre daha fazla sermaye, nüfuz ve güven getiren Wall Street devleri de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılar tarafından ifade edilen ilgide tutarlı bir artış görmüş olacak.

Kriptoya ilgi için daha fazla hizmet

Son aylarda JPMorgan, Fidelity, BlackRock ve New York Bank Mellon gibi diğer birçok büyük eski finans kurumu gibi müşterilerine kripto ile ilgili hizmetler sunmaya başladı.

deVere CEO'su, 2022'nin "kripto kışı" çözülürken bu ilgi ivmesinin daha da artacağına inanıyor.

"Bitcoin, enflasyonun zirveye ulaştığı, para politikalarının daha olumlu hale geldiği ve yüksek profilli iflaslar da dahil olmak üzere çeşitli kripto sektörü krizlerinin artık dikiz aynasında olduğu umutlarına dayanarak 2013'ten bu yana en iyi Ocak ayı yolunda ilerliyor" diyor.

"Dünyanın en büyük kripto para birimi, yılın başından bu yana %40'ın üzerinde arttı ve bu, HNW müşterileri ve gelecek için servet inşa etmek isteyen diğerleri tarafından fark edilmeyecek." 

Nigel Green şu sonuca varıyor: "HNW'ler, piyasa koşulları istikrarlı bir şekilde iyileşirken 2022 ayı piyasasına bu kadar büyük ilgi gösteriyorsa, yaklaşan boğa koşusundan ilk yararlananlar arasında olacaklar."