Güncel

WhatsApp artık bu cihazlarda kullanılamayacak! İşte son tarih

En popüler mesajlaşma uygulamaları arasında karşımıza çıkan WhatsApp önümüzdeki dönemlerde bazı cihazlarda kullanılmayacak.

WhatsApp artık bu cihazlarda kullanılamayacak! İşte son tarih

Türkiye'de en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında olan WhatsApp önümüzdeki dönemlerde bazı cihazlarda kullanılamayacak. Geçtiğimiz yıl bir çok güvenlik problemi ile gündeme gelen mesajlaşma uygulaması ardından problemleri gidererek kullanıcılarını toparlamıştı. Ancak şimdi uygulama bazı cihazlarda olmayacak.

Meta'nın mesajlaşma uygulaması WhatsApp sadece birkaç hafta içinde bazı telefonlarda çalışmayı durduracak. Bu cihazlar için son tarih de belli oldu. WhatsApp, büyük bir değişiklik alacağı için önümüzdeki ay belirli cihazların, hizmetinden yararlanamayacağını belirten bir uyarı yayınladı.

WhatsApp artık bu cihazlarda kullanılamayacak! İşte son tarih

WhatsApp artık bu cihazlarda kullanılamayacak! İşte son tarih - Resim : 1

Uygulamanın kullanılamayacağı cihazlar arasında iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 5C gibi modeller yer alıyor. Apple cihazları iOS 12’ye yükseltilebilen cihazlar arasındayken daha eski modeller WhatsApp’ı destekleyecek bir sisteme sahip olamayacak. Bu kapsamda bu modeller artık popüler mesajlaşma uygulamasını kullanamayacak.

Meta, artık WhatsApp için iOS 12’den daha eski sürümlere destek vermeyeceğini bildirdi. 24 Ekim’den sonra iOS 12’den daha eski sürüme sahip olan kullanıcılar, WhatsApp uygulamasını açtıkları zaman bir hata mesajı ile karşılaşacak. Eğer siz de bu cihazlara sahipseniz popüler mesajlaşma uygulaması için son dönemlerde olabilirsiniz. Bu kapsamda cihazlarınızı değiştirmeyi ya da daha farklı mesajlaşma uygulamalarını kullanmayı gözden geçirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.