WhatsApp beklenen özelliği kullanıma sunuyor!

WhatsApp kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği özelliği sonunda kullanıma sunuyor!

WhatsApp beklenen özelliği kullanıma sunuyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bu kez de güvenliği ön planda tutan yeniliği beta kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Facebook çatısı altında yer alan uygulama, büyük bağlantı ön izlemeleri sayesinde paylaşılan linkleri çok daha kolay değerlendirebilecek ve dolandırıcılık vb. durumları kullanıcıların daha kolay tespit etmesini sağlayacak. Çok da önemli değil gibi gözüken bu yenilik aslında güvenlik anlamında oldukça önemli diyebiliriz.

WhatsApp beklenen özelliği kullanıma sunuyor!

Yeni bağlantı ön izleme formatı, fotoğraf ve videolar için kullanılan tasarımı andırıyor. WhatsApp beta için hayata geçen bu özellik sayesinde bağlantıya dokunmadan ne olduğu hakkında bir ip ucu yakalayabileceğiz. Bu sayede uygulama kullanıcılarına çok daha güvenli bir ortam sunmuş olacak. Söz konusu özellikten faydalanabilmek için iOS’ta 2.21.160.17, Android’de ise 2.21.17.15 sürümlerine güncelleme yapmanız gerekecek. WhatsApp’ın bahsi geçen yeni güncellemesini beta kullanıcılarına kademeli olarak dağıttığının da altını çizmiş olalım.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’a iOS’tan Android’e sohbet taşıma özelliği de gelmişti. Popüler mesajlaşma uygulaması bu özellliği de yine beta kullanıcılarına sunmuştu. İlk olarak iPhone telefonlarda yer alan özellik sayesinde iOS’tan Android’e WhatsApp sohbetleri aktarılabiliyor. Bu özelliğin ne zaman bütün kullanıcılar için geçerli olacağı ise henüz gizemini koruyor. WhatsApp kullanıcıları, her iki özelliğin de bir an önce herkese gelmesini dört gözle bekliyor.