Güncel

WhatsApp beklenen özelliği test ediyor!

WhatsApp yeni özelliğini test ediyor! Facebook altında çalışan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp beklenen özelliği test ediyor!

Facebook altında çalışan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sesli mesajlar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Henüz test aşamasında olan özellik internete sızdırılırken beklenen işlevin Instagram'a benzer bir çalışma prensibi izleyeceği ortaya çıktı.

WhatsApp sesli mesajlar için ön izleme seçeneği getiriyor

Android 2.21.13.17'de yayınlanan WhatsApp beta servisinin ses dalgası özelliği birçok kullanıcıyı çok mutlu etti. Son güncellemede sesli mesaj özelliğini kullananların artık daha dinamik bir ara yüzle karşılaşacaklarını keşfettikten sonra önemli bir gelişme daha ortaya çıktı.

Gelecekteki bir güncellemede resmi olarak yayınlanması beklenen yeni WhatsApp sesli mesaj özelliği, anlık ses dalga formlarından çok daha fazlasını sunuyor. Ne yazık ki, şimdilik sadece sınırlı bir kitle tarafından kullanılabilecek.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WABetaInfo (@wabetainfo)'in paylaştığı bir gönderi

Sızdırılan WhatsApp özellikleriyle bilinen platformun yukarıdaki demo videosunda da görebileceğiniz gibi, yakında bir sesli mesaj kaydederken gerçek zamanlı bir ses dalgası görünecektir. Ancak, en önemli nokta, kullanıcıların kaydı herhangi bir zamanda durdurabilmesi olacak. Bu şekilde, herkes paylaşacağı kaydı ön izleyebilecek ve mesajı iletmeden önce sesini ve cümlelerini kontrol edebilecekler.

Android ve iOS için WhatsApp beta sürümlerinde hala geliştirilme aşamasında olan bu özellik, muhtemelen yakında kullanıcılarla buluşacak. Ne yazık ki, şu anda bir tarih vermek çok zor.

Çoklu cihaz özelliği yolda!

Platformdaki eksiklikleri kapatmak için yoğun çaba harcayan WhatsApp ekibi, sadece sesli mesajlar için değil, kullanıcıların konforunu etkileyen diğer noktalarda da gelişmelerine devam ediyor. Bunlardan biri çok oturumlu özellik olacak!

Aktif bir internet bağlantısı olmadan 4 farklı cihazdan WhatsApp hesabınıza bağlanabileceğiniz yenilik, iOS ve Android arasında sohbet geçmişinin paylaşılmasına da olanak sağlayacak. Aynı zamanda sesli ve görüntülü aramalar tüm cihazlarda çalışmaya devam edecek.

Başlangıçta sadece WhatsApp beta kullanıcıları tarafından kullanılabilecek çoklu cihaz desteği, isteğe bağlı olarak çalışacaktır. Gelecekte, kararlı sürümde herkes tarafından kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.