Güncel

WhatsApp beklenen yeni özelliğini duyurdu!

WhatsApp işletmeler için yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik sayesinde uygulamadan çıkmadan yakınlardaki işletmeler aranabilecek. İşte detaylar.

WhatsApp beklenen yeni özelliğini duyurdu!

WhatsApp son zamanlarda uygulamasına sunduğu güncellemelerde hız kesmiyor. Türkiye'nin en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp işletmeler için yeni bir özellik sunacak. Yeni güncelleme ile uygulamadan çıkmadan WhatsApp'ta yeni işletme hesaplarını hızla bulmanın yeni bir yolu sunulacak.

Bu özellik şu anda geniş bir kapsamda kullanıma sunulmadı ancak Brezilya'daki bazı bölgeler özelliği şu anda kullanabiliyor ve özellik gelecekte daha fazla kişiye sunulacak.

WhatsApp beklenen yeni özelliğini duyurdu!

whatsapp

Bugün nihayet WhatsApp yakındaki işletmeleri yeni bir arayüz kullanarak filtreleyerek kolayca aramanızı sağlayacak bir özellik duyurdu. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp içinde bir şey arattığınızda, “Yakındaki İşletmeler” adlı yeni bir bölüm olacak: kategoriyi seçtiğinizde, işletme hesaplarının sonuçları seçiminize göre filtrelenecek. Özelliğin en kullanışlı yönü uygulamadan çıkmadan yakınlardaki işletmeleri arayabilmek olacak.

Ekran görüntüsü Android için WhatsApp beta'dan alınmış olsa bile aynı özellik iOS için WhatsApp beta'da da yayınlanacak ancak çıkış tarihi hakkında bir bilgi yok.
Bu özellik henüz geniş bir sürümde mevcut değil, ancak İşletme Rehberini zaten kullanabilen kişiler için gelecekteki bir güncellemede sunulacak. Ne yazık ki şu anda özelliğin global anlamda ne zaman uygulamaya konacağı bilinmiyor, ancak beta sürümlerinin problemsiz geçmesi durumunda geniş bir kapsamda uygulamaya sunulacaktır.

Yorumlar
Ecrin
Çok saçmaaa edepppp
Cevapla
İb yü
Kur’an-ı Kerim’de, sütanneler ve sütkardeşlerle evlenmek yasaklanmıştır (Nisa, 4/23). Hz. Peygamber (s.a.s.) de “Nesep yoluyla evlenilmeleri haram olanlar, süt yoluyla da haramdır.” (Buhârî, Şehâdât, 7; Müslim, Radâ, 1, 9; Ebû Dâvûd, Nikâh, 6) buyurmuştur. Fıkıh bilginlerinin çoğunluğuna göre çocuğun ilk iki yaş içerisinde emdiği süt, az olsun çok olsun süt hısımlığının meydana gelmesi için yeterlidir. Buna göre; iki yaş içerisinde aynı kadından bir defa da olsa süt emen kız ve erkeğin birbirleriyle evlenmeleri caiz değildir (Serahsî, el-Mebsût, V, 137; Kâsânî, Bedâi’, IV, 8). Şâfiî ve Hanbelîler ise süt hısımlığının oluşabilmesi için ilk iki yaş içinde ve bebeğin doyup da kendiliğinden bırakması sureti ile ayrı ayrı beş kez emmesinin şart olduğunu söylemektedir (İbn Kudâme, el-Muğnî, XI,
Cevapla
Ahmet
Kadının kocasını emzirmesi doğal ve helaldir. Yalnis bir durum yok.... Şafii mezhebine göre
Acun Ilıcalı
Malmısınız bu kadar kötü bisey olamaz whatsabida satin alacagim lann mallar
Cevapla
Serçe
Bence çevrim içi gelmemeli iyi bir uygulama olmuş emeğinize sağlık . Birde istenmeyen ve tanımadığımız kişilerin msjlarinı almama özelliği olsa keşke ,
Cevapla
Sjjs
Malll
By cok bilmis
Öneriniz çok saçma. Uzatmaya gerek yok :)
Divx
Zgzpvtzjvydi Dtdjk
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.