Güncel

WhatsApp gruplarından çaktırmadan ayrılmak artık mümkün!

WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini duyurdu: Artık gruplardan sessizce çıkılabilecek!

WhatsApp gruplarından çaktırmadan ayrılmak artık mümkün!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları için yeni gizlilik özelliklerini duyurdu. WhatsApp kullanıcıları artık grup konuşmalarından sessiz bir şekilde ayrılabilecek, çevrimiçi durumunu kimin göreceğini kontrol edebilecek ve "bir kez görüntüle" mesajlarında ekran görüntüsü almayı engelleyebilecek.

WhatsApp gruplarından çaktırmadan ayrılmak artık mümkün!

Kullanıcılarına daha özgür bir alan sunmayı hedefleyen Meta, WhatsApp kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Sunulacak olan bu güncelleme ile birlikte WhatsApp kullanıcıları kendilerini artık daha fazla özgür hissedecekler. Zira WhatsApp kullanıcıları artık grup konuşmalarından sessiz bir şekilde ayrılabilecek olmanın yanı sıra, çevrimiçi durumunu kimin göreceğini kontrol edebilecek ve "bir kez görüntüle" mesajlarında ekran görüntüsü almayı engelleyebilecek.

WhatsApp şu anda grup mesajlaşmalarından ayrıldığınızda tüm grup üyelerini uyarıyor. Elbette bu birçok kullanıcı için sorun haline gelebiliyor. Çünkü kullanıcılar WhatsApp gruplarından ayrıldıklarının bilinmesini istemeyebiliyor.

WhatsApp gruplarından çaktırmadan ayrılmak artık mümkün! - Resim : 1

Fakat bahsi geçen bu güncelleme ile birlikte, artık grup yöneticisi dışındaki diğer üyelere haber vermeden ayrılmak mümkün olacak.

WhatsApp ürün yöneticisi Ami Vora, bunun, "kişileri kendi mesajlarının kontrolü ve gizliliği üzerinde daha çok güçlendirecek ürün özellikleri oluşturma" odaklarının bir parçası olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi;

"WhatsApp'ın özel bir görüşme için en güvenli yer olduğuna inanıyoruz. Diğer hiçbir küresel mesajlaşma hizmeti; kullanıcılarının mesajlarına, medya, sesli mesaj, video araması ve mesaj yedeklemesine bu ölçekte güvenlik sağlamıyor".

Yorumlar
Bahadir
Bu uygulamalar android işletim sistemiyle sürekli güncelleniyor ve cebin hafızası doluyor. Facebook u Messenger i Instagram i ve WhatsApp i cepten tamamen sildim. Kullanmıyorum. Böylece acayip yer açıldı telefonda. 95 GB yer vardı şimdi ise 108 GB yer var cebin toplam hafızası 128 GB
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.