WhatsApp, güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam ediyor

WhatsApp, kullanıcıların gizliliğini korumak için sohbetleri kilitleme imkanı sunan yeni 'Gizli Kod' özelliğini duyurdu.

WhatsApp, güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam ediyor

WhatsApp, "Sohbet Kilidi için Gizli Kod" özelliğiyle sohbet güvenliğini yeni bir seviyeye taşıyor. Bu özellik, en özel konuşmalarınıza ekstra bir koruma katmanı ekliyor. Daha önce, WhatsApp'ın Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcıların sohbetleri cihaz şifresi veya biyometrik doğrulama ile kilitlemesine olanak tanıyordu. Bu, bir güvenlik seviyesi sağlasa da, bir sohbetin kilitli olduğunu görmeyi engellemiyordu.

Sohbetinizi kilitlemek için gizli bir kod Sohbet Kilidi için Gizli Kod ile artık cihaz şifrenizden farklı bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifre, Kilitli sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyerek, kodu bilmeyen herkesin görmesini engelliyor.

WhatsApp, güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam ediyor

Gizli Kod, harfler, rakamlar, özel karakterler veya hatta bir emoji içerebilir, kullanıcıların güvenlik önlemlerini kişiselleştirmelerine izin verir. Kilitli sohbetlerinize erişmek için, WhatsApp arama çubuğuna sadece gizli kodu yazmanız yeterli olacak. Gizli Kod özelliği daha fazla esneklik de sunuyor. Kilitli sohbetlerinizi tamamen gizlemek istemiyorsanız, sohbet listenizde hala görünmelerini sağlayabilirsiniz. Tercih sizin.

WhatsApp, bir sohbeti kilitleme sürecini basitleştirdi. Kullanıcılar artık bir sohbeti uzun basarak kilitleyebilecek, böylece sohbetin ayarlarına gitme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Gizli Kod özelliği şu anda tüm WhatsApp kullanıcılarına dünya çapında dağıtılmakta. Henüz almadıysanız endişelenmeyin. Yakında size de ulaşması gerekiyor. WhatsApp bu yıl bir dizi yeni özellik tanıtarak hızını kesmiyor, bunların birçoğu gizlilik odaklı. Örneğin, şirket, hesap güvenliğini artırmak için bir e-posta doğrulama özelliği ekledi ve artık çağrılar sırasında IP adresinizi gizleyerek gizliliğinizi korumanıza olanak tanıyor.