Güncel

WhatsApp için yeni işlevsel güncelleme geldi!

WhatsApp her zaman uygulamalarına yeni işlevler getirmek için çalışıyor. Yeni güncellemeler ile gelen son değişikliklerin neler olduğunu keşfedelim!

WhatsApp için yeni işlevsel güncelleme geldi!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yine yeni iki güncelleme ile karşımızda. Son günlerde adından sıkça söz ettiren mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu güncellemer ile kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. WhatsApp’ın zaten aramalar için bir ara yüzü mevcuttu. Grafiksel olarak tam bir devrim niteliğinde olmasa da ekranda yeni değişiklikler mevcut. Ancak, özellikle yeni katılımcılar eklemek veya kaçırdığımız bir grup çağrısına katılmak istediğimizde harika bir özellik artık bizi bekliyor.

Bunlardan ilki, WhatsApp kullanıcılarını aradığınızda (Facetime'da gördüğünüz arayüze çok benzeyen), aradığınız seçeneği hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan yeni bir kullanıcı ara yüzü mevcut ve bir de zil düğmesi mevcut.

WhatsApp artık aramalar için yeni bir ara yüze sahip.

WhatsApp Beta'daki aramalar için FaceTime'da açıkça yüklü olan yeni bir arayüze kavuştu. Yeni arayüz ile düğmeler daha fazla vurgulanıyor. Ayrıca, kullanıcıların aktif olup olmadıklarını görmek daha kolaylaşıyor. Şu anki uygulamada çok net ve çok iyi anlaşılamıyordu. Özellikle akıllı telefon ekranları çok parlak olmadığı zaman WhatsApp ekranı sönük kalıyordu.

Yeni güncelleme ile arama düğmesi alta taşındı artık ses, mikrofon ve video düğmelerinin yanında görünüyor. Ayrıca ekranı alttan yukarı kaydırdığınızda ise katılımcı ekle düğmesi beliriyor.

Grup çağrılarına geç mi kaldın? İstediğin zaman katıl!

Bir grup görüşmesini kaçırdığımız zaman, yöneticiden bizi geri davet etmesini istemek zorunda kalıyorduk. Artık bu zorunluluğumuz kalmıyor. Sadece bir düğmeye dokunun ve sorun hemen çözülsün.

En son beta sürümündeki bu yeni özellik, grup çağrıları başladıktan sonra görüşmeye katılma imkanınızı sağlıyor. Örneğin, birisi sizi bir grup aramasına davet ettiyse ve yakalayamadıysanız, üzülmeyin görüşmeye sonradan katılmak artık daha kolay. Bunu yapmak için, görüşmeye katıl yazan bir düğmeye tıklamanız yeterli olacak. Artık grup görüşmelerine dilediğin zaman dilediğin yerden katılabilirsin.

WhatsApp iyiye gidiyor ve aslında yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Biz de bu güncellemeleri anında sizlere bildirmek için çalışıyoruz. Gelişmeleri takip etmeye devam edin

Yorumlar
Seher
Whatsap önce yazdıklarımızı silme zamanını sınırlamasın .
Cevapla
Seher arkis
Whatsapp önce yazdığımız yazıların silme zamanini sınırlamasın. .
Cevapla
Kenankazan
Yaklaşık 1.5 ay önce eşimle mesajlasirken watsappta yasaklandıniz mesajı geldi ve okadar mail atmama rağmen sadece ihlal ettiniz ve hakkınızda şikayet var ibaresi gönderip herhangi açıklayıcı bir cevap vermeden kesip atıyorlar lütfen watsapp yöneticilerine sesleniyorum ben hiç bir ihlal yapmadım ve watsappimi açılmasını arzve talep ediyorum
Cevapla
ABDURRAHMAN
İtoglit
Cevapla
Hakan
Whats up bip gibi koyu mod'a geçse çok iyi olur bip bu yüzden beğeniyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.