Güncel

WhatsApp ile gönder butonu Facebook'a geliyor

Facebook şirketi sahibi olduğu WhatsApp üzerinden paylaşımların daha kolay ve hızlı yapılabilmesi için “WhatsApp ile Gönder” butonunu Facebook’a entegre etmek için çalışıyor.


WhatsApp platformunun Facebook ile entegreli bir şekilde çalışması için Facebook “WhatsApp ile Gönder” butonunu aktif etmek için çalışmalara başladı.

WhatsApp ile gönder butonu Facebook'a geliyor

İnsanlar tarafından kullanılmaya başlandığı günden beri en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, son zamanlarda kullanıcı sayılarında yaşadığı azalmalar nedeniyle platformu canlandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın en çok kullanılan platformaları arasında yer alan Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı çatı altında olsa bile tamamen entegre olarak çalışmıyorlar. Bu durumu değiştirmek isteyen Facebook dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasını kendine entegre edebilmek için Facebook’a yeni bir buton yerleştirmek için geliştirme çalışmalarını yürütüyor.

Facebook kendi üzerinden paylaşımların daha kolay yapılabilmesi için platforma "WhatsApp ile Gönder" butonunu eklemeyi planlıyor. Bu sayede insanlar yapacakları paylaşımları sadece Facebook çatısı ile sınırlı olmadan daha fazla insanla paylaşma fırsatı bulabilecekler. Çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook kullanıcıların hesaplarını kapatmalarından çok fazla etkilenmediğini söylese de hesap kapatma sayıları günden güne artış göstermekte. Bu durumun farkında olan şirket insanları platformda tutabilecek güncellemeleri platforma eklemek istiyor. Paylaşımları daha aktif ve hızlı bir hale getirecek olan “WhatsApp ile Gönder” butonu sayesinde şirket insanların Facebook hesaplarını kapatma oranlarını da düşürmeyi hedefliyor. Akıllı telefonlarında sadece WhatsApp yüklü olan kullanıcıların bu özelliği kullanabileceği belirtilirken, Facebook'un bu özelliği nin şimdilik Android kullanıcıları tarafından kullanılabileceği belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.