WhatsApp iOS cihazlar için geliştirdiği özelliğini sundu!

WhatsApp uzun süredir beklenen bir özelliği sunmasının yanı sıra iOS cihazlara özel geliştirdiği bazı detayları da kullanıma sunuyor. İşte tüm detaylar.

WhatsApp iOS cihazlar için geliştirdiği özelliğini sundu!

Yaklaşık bir ay önce WhatsApp, farklı bir sohbet sırasında sesli mesajları dinleme özelliğini test etmeye başladı. Bugün şirket, bu özelliğin geliştirilmiş bir sürümünü tüm kullanıcılara sunuyor. Uygulamanın 22.4.75 sürümü, kullanıcıların sesli mesajları ve ses dosyalarını sohbet dışında oynatmasına olanak tanıyacak. Bu yeni özellikle, bir sesli mesajı dinlemeye başlayabilir ve o sırada başka bir sohbete geçebilirsiniz. Başka bir sohbette mesaj yazabilir ya da çıkartma gönderebilirsiniz.

WhatsApp iOS cihazlar için geliştirdiği özelliğini sundu!

whatsapp

Bu kullanışlı özellik, WhatsApp tarafından bazı önemli işlevlerin duyurulmasından birkaç hafta sonra geldi. Bunlardan biri, sesli mesaj kaydederken duraklatma ve devam ettirme yeteneğiydi. Ayrıca, kullanıcılar artık bir sesli mesajı göndermeden önce dinleme seçeneğine de sahip. Bu da uygulama için büyük bir gelişme.

Sürüm 22.2.75 ayrıca iOS 15 sayesinde yeni bir ince ayar getiriyor. Bir kullanıcı bir WhatsApp bildirimi aldığında, uygulama artık Twitter ve Slack'in yaptığı gibi iPhone'un Kilit Ekranında kendisine mesaj gönderen kişinin profil fotoğrafını gösteriyor.

Son olarak, bu eski sürüm ayrıca Odak moduna uygun desteği de ekliyor. Bu, bir Odak modu ayarlamış olsanız bile seçili kullanıcıların size mesaj göndermeye devam edebileceği anlamına geliyor.

Tüm bu özellikleri denemek istiyorsanız WhatsApp'ın son sürümünü App Store'dan indirmeyi unutmayın. Bu işlevlerden bazılarının mevcut olup olmadığı konusunda endişelenmeyin, çünkü WhatsApp bunları yavaş yavaş tüm kullanıcılara sunacak.