WhatsApp çok konuşulacak yeni özelliği sundu!

WhasApp kullanıcıları tarafından fazlasıyla beğenilecek olan yeni özelliğini sundu. Bu özellik sayesinde profillere kapak fotoğrafı eklenebilecek. İşte detaylar.

WhatsApp çok konuşulacak yeni özelliği sundu!

WhatsApp profilinizi yönetmenin yeni bir yolu olan koleksiyonları duyurduktan sonra şimdi dikkat çekici yeni bir özellik sunuyor. WhatsApp şimdi WhatsApp Business hesapları için başka bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Yeni özellik hesapların gelen profillerinde bir kapak fotoğrafı belirlemelerine izin verecek.

WhatsApp çok konuşulacak yeni özelliği sundu!

whatsapp

WhatsApp, profiliniz için bir kapak fotoğrafı ayarlamanıza izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şu anda bu özellik WhatsApp Business'ta geliştirme aşamasında ve standart WhatsApp kullanıcı hesapları için planlanmamıştır. Bu özellik, beta test kullanıcıları için etkinleştirildiğinde, İşletme profili ayarlarınızda bazı değişiklikler olacak.

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp İşletme Ayarlarınıza bir kamera düğmesi eklemeyi planlıyor: kapak fotoğrafı olarak kullanmak üzere bir fotoğraf seçebilir veya yeni bir tane çekebilirsiniz. Diğer kişiler (standart WhatsApp kullanıcı hesapları dahil) işletme profilinizi ziyaret ettiğinde kapak fotoğrafınızı görebilirler.

Ekran görüntüsü iOS için WhatsApp Business'tan alınmış olsa bile WhatsApp, aynı özelliği Android için WhatsApp Business'ta da sunmayı planlıyor. Özellik geliştirme aşamasında olduğu için bilinen bir çıkış tarihi yok, ancak özellik beta test kullanıcıları için kullanıma sunulduğunda bu web sitesinde yeni bir hikaye yayınlanacak.

Şirket bu yıl güncelleme üzerine güncelleme sunarak kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan gizlilik sözleşmesi olaylarının ardından WhatsApp itibarını geri kazandı.