Güncel

WhatsApp konuşmalarınızı Google yedekleyecek

WhatsApp verileriniz Google Drive aracılığıyla yedeklenebilecek.


WhatsApp’a çok yokaında gelecek bir özellik ile birlikte, isteyen kullanıcılar WhatsApp konuşma ve verilerini Google’ın bulut depolama çözümü Google Drive’da yedekleyebilecek.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları, yaptıkları sesli mesajları, paylaştıkları fotoğrafları ve videoları Google Drive aracılığı ile saklayabilecek. Böylelikle akıllı telefonunuzu sıfırladığınızda veya farklı bir sorun oluştuğunda mesajlarınız silinmemiş olacak.

1444295410_whatsappmaterial.jpg

Bunların yanı sıra akıllı telefonunuz depolama açısından az da olsa rahatlamış olacak. Mesajları otomatik olarak günlük, haftalık veya aylık olarak yedeklemek mümkün olacak ve dileyen kullanıcılar, boyutları büyük olabilen videoları yedeklemenin dışında tutabilecekler.

Gizlilik konusunda ise WhatsApp garanti veriyor. Tabii ki de bu özellik Android kullanıcıları için geçerli. iOS kullanıcıları zaten iCloud aracılığıyla aynı şeyi yapabiliyorlardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.