Güncel

WhatsApp masaüstü beklenen özelliği aldı

WhatsApp masaüstü özelliği beklenen özelliği alıyor. Daha önce iOS cihazlarda olan özellik nihayet masaüstü için de kullanıma sunulacak. İşte detaylar.

WhatsApp masaüstü beklenen özelliği aldı

Masaüstü için WhatsApp, sesli mesaj kaydederken duraklatma ve devam ettirme özelliğini getiriyor. Özellik sadece çok kullanışlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların bir süredir talep ettiği beklentilerini karşılıyor.

WABetaInfo'ya göre, WhatsApp for Desktop 2.2201.2'nin beta sürümü bu yeni ayarı tüm kullanıcılar için getiriyor. iOS uygulamasının beta sürümünden farklı olarak, Masaüstü için WhatsApp'ın herkese açık test sürümü, herkesin özelliğe kaydolmasına izin verecek. Böylece bu özelliği uygulamanın kararlı sürümünde yayınlanmadan önce deneyebileceksiniz.

WhatsApp masaüstü beklenen özelliği aldı

whatsapp

Masaüstü için WhatsApp, bir sesli mesajı göndermeden önce dinleme özelliği sunuyor. Şimdi ise, ses kayıtlarınızı duraklatmanıza ve devam ettirmenize izin veren bu özellik kullanıma sunuluyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, sesli notu duraklatmanızı sağlayan yeni bir duraklatma düğmesi eklendi. Bu durumda sesli notu göndermeden önce dinleyebilir, sesli notu silebilir veya kayda devam edebilirsiniz.

Ayrıca, bu özelliğin iOS için WhatsApp'ın beta sürümünde zaten mevcut olduğunu belirtelim. WABetaInfo, bu işlevin macOS kullanıcıları için yeni kullanıma sunulmaya başladığını belirtiyor. Bu nedenle, bu özellik şu anda size görünmüyorsa, WhatsApp'ın muhtemelen bu işlevi daha fazla kullanıcıya sunacağı yeni bir beta sürümü yayınlayana kadar beklemeniz gerekebilir. Masaüstü için WhatsApp'ın beta sürümünü denemek istiyorsanız, uygulamayı indirdiğinizden emin olun.

Yorumlar
Birisi
Görüntülü arama da eklense keşke
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.