WhatsApp masaüstü uygulamasına beklenen özellik geldi!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp masaüstü uygulamasına beklenen özelliği sunuyor. İşte tüm detaylar.

WhatsApp masaüstü uygulamasına beklenen özellik geldi!

İki hafta önce Mark Zuckerberg, WhatsApp'ın yakında üç yeni gizlilik özelliği yayınlamayı planladığını duyurmuştu: bunlar geçmiş grup katılımcıları, ekran görüntüsü engelleme ve WhatsApp'ta çevrimiçi olduğunuzda kimlerin görebileceğini yönetme yeteneği olacaktı. Şimdi bu özelliklerden gizlilik ile ilgili en önemlileri masaüstüne de geliyor.

WhatsApp masaüstü uygulamasına beklenen özellik geldi!

Geçen ay, özelliğin iOS için WhatsApp beta ve Android için WhatsApp beta sürümlerinde geliştirilmekte olduğunu duymuştuk, ancak bugüne kadar web/masaüstü istemcisi için hiçbir haber mevcut değildi. Yayınlanan raporlara görfe, geliştirici ekip bu özelliği WhatsApp Desktop beta sürümünde geliştirmeyi yeni bitirdi.

WhatsApp masaüstü uygulamasına beklenen özellik geldi! - Resim : 1

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, özellik hala geliştirme aşamasında olarak işaretlenmiş olsa bile bu bölüm nihayet hazır. WhatsApp bu ayarı Android, iOS ve Masaüstü için yönetme özelliğini yayınladığında, WhatsApp'ta çevrimiçi olduğunuzda yalnızca seçtiğiniz kişiler görebilir. Bu özellik nihayet tüm platformları için geliştirildiğinden (Android, iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta), herkes söz konusu özselliği eş zamanlı olarak alacaktır ve özellik kullanıma sunulduğunda bir duyuru da yapılacak. Söz konusu özellik sayesinde artık online görünmenizi istediğiniz kişiden gizleyebileceksiniz. 

Masaüstü için de sunulması beklenen özellik tüm platformlara aynı anda gelecek. Bölgesel olarak da her yere aynı anda gelecek olan özellik ülkemize de eş zamanlı olarak sunulacak.