WhatsApp mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini güncelledi!

WhatsApp geçtiğimiz dönemlerde mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini sunmuştu. Mesajlara sadece belirli emojiler ile yanıt verilmesini sağlayan şirket bu özelliği genişletti.

WhatsApp mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini güncelledi!

WhatsApp ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. İşte en çok tercih edilen uygulamanın mesajlara emoji ile cevap verme özelliğine sunduğu güncelleme. 

Meta CEO'su Mark Zuckerberg bir Facebook gönderisinde, WhatsApp kullanıcılarının yakında herhangi bir emoji ile mesajlara tepki verme yeteneğine sahip olacağını duyurdu. CEO, en sevdiği birkaç emojiyi listelemeden önce, "WhatsApp'ta tepki olarak herhangi bir emojiyi kullanma yeteneğini kullanıma sunuyoruz" diye yazdı. WhatsApp'ın sınırlı sayıda yalnızca altı emoji ile tepki verme yeteneğini eklemesinden sadece birkaç ay sonra geldi.

WhatsApp mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini güncelledi!

WhatsApp mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini güncelledi! - Resim : 1

Önceki emoji tepkilerinde olduğu gibi, tepki vermek istediğiniz mesaja uzun basarak özelliğe erişilebilir. Bu, yeni bir artı simgesiyle birlikte önceki altı emoji reaksiyonunu içeren menüyü açacak. Artı simgesine dokunulduğunda, standart gülen yüzlerden selamlayan emoji ve eriyen yüz gibi son eklenenlere kadar her mevcut emojiyi içeren bir menü açılır ve ayrıca farklı ten tonu varyasyonları içerecek. İnsanların çok yakında emoji tepkileriyle çok yaratıcı olacaklarını işaret eden CEO güncellemeyi duyurdu.

Genişletilmiş emoji tepki özelliği, hem iOS hem de Android dahil olmak üzere hizmetin beta sürümlerinde daha önce hizmete sunulmuştu. WhatsApp'ı Meta'nın Messenger hizmetinde zaten mevcut olan işlevsellik ile uyumlu hale getiren güncelleme şimdi sunuldu. Genişletilmiş emoji tepkileri özelliği şimdi kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.