Güncel

WhatsApp masaüstüne özel yeniliğini sundu!

WhatsApp son dönemlerde yenilik üstüne yenilik sunmaya devam ediyor. İşte şirketin masaüstü uygulamasına sunmayı hedeflediği yeni detay.

WhatsApp masaüstüne özel yeniliğini sundu!

WhatsApp geçtiğimiz günlerde Android, iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta'nın gelecekteki bir güncellemesinde bir yenilik sundu. Bu yeniliğe göre gönderilen bir belgeye başlık eklenebilecekti. Bugün WhatsApp, Masaüstü beta sürümünde belirli mesajları bildirmemize izin veren bir seçenek geliştiriyor.

WhatsApp, kullanıcıların mesajları bildirmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Gerçekte, bu özellik geçen yıl Android 2.21.20.1 için WhatsApp beta ve iOS 2.21.190.12 güncellemeleri için WhatsApp beta ile eş zamanlı olarak piyasaya sürüldü. Ancak Web/Masaüstünde hala mevcut değildi. Bugün şirket, gelecekteki bir güncellemede yayınlamak için masaüstü istemcisinde bir "Rapor" seçeneğini test ediyor.

WhatsApp masaüstüne özel yeniliğini sundu!

WhatsApp masaüstüne özel yeniliğini sundu! - Resim : 1

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, masaüstü uygulamasının gelecekteki bir güncellemesinde mesaj seçeneklerini görüntülerken “Rapor” özelliği görünecek ve belirli bir mesajı bildirmemize izin verecek. Bir mesajı bildirirken Android ve iOS için WhatsApp'taki aynı kurallar uygulanacak. Mesaj bildir seçeneği kullanılarak yalnızca bildirilen mesaj moderasyon ekibine iletilecek. Bu, bir kişiyi doğrudan sohbet bilgileri içinde bildirmekten farklı olacak .Bu özellik henüz geliştirme aşamasındadır ve WhatsApp Desktop beta'nın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.