Güncel

WhatsApp o kullanıcıları dava edecek!

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, toplu mesaj özelliği ile ilgili kuralları ihlal eden kullanıcılarına dava açacağını duyurdu.

WhatsApp o kullanıcıları dava edecek!

2.27 milyar kullanıcı sayısına sahip olan Facebook'un bünyesinde bulunan, WhatsApp bir süredir eleştirilen toplu mesajlaşma özelliği ile ilgili yaptığı açıklama ile gündemde.

WhatsApp o kullanıcıları dava edecek!

1.5 milyar aktif kullanıcısı ile en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan  WhatsApp, yaptığı açıklama ile platformun toplu mesajlaşma uygulamasını reklam amaçlı kullanımını engellemek adına yeni adımlar atacağını duyurdu.

WhatsApp o kullanıcıları dava edecek! - Resim : 1

Bazı firmalar tarafından aynı anda yüzlerce kişiye ulaşmak için kullanılan bu özellik, bir çok kullanıcının tepkisine yol açmıştı. Bu şekilde gönderilen mesajların kullanım koşullarına uygun olmadığının altını çizen WhatsApp, daha önce yayınlamış olduğu uyarıyı tekrarladı.

Uyarı ile yetinmeyen WhatsApp, söz konusu paylaşımları yapmaya devam ederek kuralları çiğneyen hesaplar için, 7 Aralık itibari ile yasal işlem başlatacağını da ayrıca duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.