Güncel

WhatsApp web sohbetlerine yönelik özellik getiriyor!

WhatsApp web sohbetlerine yönelik olarak bir özellik geliştiriyor. Gizlilik ve güvenlik konularına odaklanan özellik kullanıcıların güvenliğini artıracak.

WhatsApp web sohbetlerine yönelik özellik getiriyor!

Code Verify, WhatsApp ana şirketi Meta'nın WhatsApp'ın web sürümünün güvenliğini artırmayı amaçlayan yeni bir tarayıcı uzantısı olduğunu duyurdu. Uzantı, WhatsApp'ın web sürümünün içeriğinin değiştirilmediğini doğrulayarak çalışacak. Amaç, hizmetin tarayıcı tabanlı sürümünü kullanırken olası bir saldırganın verileri veya WhatsApp'ın uçtan uca şifreli mesajlarının gizliliğini tehlikeye atmasını çok daha zor hale getirmek.

WhatsApp web sohbetlerine yönelik özellik getiriyor!

whatsapp

Uzantı, geçen yıl WhatsApp'ın çok cihazlı beta sürümünün lansmanını takip ediyor. Özellik, birincil telefonunuz dışındaki cihazlardan mesajlaşma servisini kullanmayı daha kolay ve daha sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyor. WhatsApp, son dönemlerde web tarayıcıları aracılığıyla hizmetine erişen insanlarda bir artış gördüğünü söylüyor. Bu nedenle de web tarayıcısına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni güvenlik sistemi ile web konuşmalarınız sırasında kontrol tamamlandıktan sonra tarayıcı uzantısı, herhangi bir sorun olup olmadığını size göstermek için bir trafik ışığı sistemi kullanacak. Yeşil, her şeyin yolunda olduğu anlamına gelecek, ancak turuncu, sayfanızı yenilemeniz gerekebileceğini veya Kod Doğrulamayı engelleyen ayrı bir tarayıcı uzantınız olduğunu gösterecek. Kırmızı, bir sorun olduğu anlamına gelecek. WhatsApp'ın yardım sayfası, uzantının kullanıcıların sorunu çözmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Meta, uzantının mesajlarınızı okuyamadığını veya bunlara erişemediğini ve bu verilerin hiçbirinin Cloudflare'a gönderilmediğini söylüyor. Uzantı şu anda Chrome ve Edge için mevcut ve Meta, Firefox'un bir sürümünün "yakında geleceğini" söylüyor. Meta'nın basın bülteninde Safari için bir sürümden bahsedilmiyor, ancak GitHub sayfası desteğin yolda olduğunu belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.