Güncel

WhatsApp yeni emojilerine kavuşuyor! Çok ilginç ve manidar emojiler var!

WhatsApp'a gelecek olan yeni emojiler beta programında duyuruldu. Yakında gelmesi beklenen emojiler içerisinde yeni selamlama emojileride yer alıyor.

WhatsApp yeni emojilerine kavuşuyor! Çok ilginç ve manidar emojiler var!

Hemen hemen herkes yeni emojileri seviyor ve mesajlaşırken kullanıyor olmalı. Android 12L ve iOS 15.4'te tanıtılan Unicode 14 emojileri bu güzel, bazen kafa karıştırıcı emojilerle (resim dili) kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlayacak toplam 37 yeni tepki yakında geliyor.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'da kullanıcılarına en son beta sürümünde bu emojileri sunacak.

WhatsApp 37 adet yeni emoji sunuyor

WhatsApp istemcisinin 2.22.8.8 sürümü, WABetaInfo tarafından tespit edildiği gibi, eriyen yüz, ısıran dudaklar ve çok daha fazlasını içeren Unicode 14 emojisini ekliyor. Bu emojilerin birçoğu ayrıca kendi ayrı cilt tonu ve cinsiyet seçenekleriyle birlikte gelirken, yeni sürüm bazı mevcut emojilerin yeni varyantlarını da içermekte. (Hamile emojisi ve kimse var mı?)

WhatsApp Unicode 14 emojileri

Bu, önceki Unicode sürümlerine kıyasla küçük bir güncelleme (Sürüm 13, 55 yeni emoji ekledi ve sürüm 12, 61 emoji getirdi) ancak burada düzenli kullanıma girmesi ve popüler olması muhtemel görünen en azından bazı emojiler var. (Selam çakan emojiye bakın veya noktalı çizgi olan)

WhatsApp emojileri

Muhtemelen, WhatsApp'ın bunları eklemesi, en azından ulaşacakları kişi sayısı açısından, Android veya iOS'un bunu yapmasından daha da önemlidir. Android'de WhatsApp'taki emojiler sürümden bağımsızdır, yani onları WhatsApp'ın sunmuş olduğu emojilerle görürsünüz. Çünkü birçok insan eski Android sürümlerini kullanabiliyorlar. Artık en son Android sürümünü çalıştırıp çalıştırmadıklarına bakılmaksızın yeni emojileri kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Tti
T7
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.