Güncel

WhatsApp'ta aradığını bulamayanlar için yeni bir çözüm!

WhatsApp, sohbette aradığı mesajı bulamayanları memnun edecek yeni bir özellik geliştiriyor. İşte ilk bilgiler!

WhatsApp'ta aradığını bulamayanlar için yeni bir çözüm!

Facebook tarafından satın alındıktan sonra yoluna tamamen ücretsiz devam etmeye karar veren WhatsApp, parasını cebinde tutmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Ancak, elbette uygulamanın tek çekici kısmı bu değil. Bazı yönlerden avantajlı ve bazen rakiplerine göre dezavantajlı olsa da WhatsApp platforma sürekli yenilikler katıyor ve kullanıcı deneyimini artırıyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen iOS'tan Android'e sohbet aktarımı özelliği bunun en bariz örneklerinden biri.

WhatsApp'ın kullanıcılar için zorluklara neden olan ve mesajlaşma deneyimini olumsuz etkileyen yönleri de var. Örneğin, bir sohbette aradığınız eski tarihli bir mesajı bulmak için dakikalarca mücadele etmek zorundasınız. Arama özelliği kolaylık sağlasa da hangi sözcüğü bulmak istediğinizi hatırlamıyorsanız, yine de çözümü bulamazsınız. Şirket, bu sorunu kesin olarak çözecek bir özellik geliştiriyor.

WhatsApp tarih tabanlı sohbet aramalarına izin verecek

WhatsApp'ta aradığını bulamayanlar için yeni bir çözüm! - Resim : 1

Mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalıştığı yeniliğin detayları paylaşıldı. Buna göre, WhatsApp yakında bir sohbet içinde tarihe göre aramaya izin verecek. Bu sayede aradığınız mesajları belirli bir gün ile filtreleyerek daha kolay bulabileceksiniz. Paylaşılan ekran görüntülerine bakıldığında, WhatsApp'ın kullanıcıların günü, ayı ve yılı seçmesine izin verdiği görülüyor.

Yapılan açıklamaya göre, WhatsApp'ın yeni özelliği hala geliştirilme aşamasında ve gelecekteki bir güncellemede sunulacak. Beta işlemi henüz erişime açık değil. Son kullanıcılarla test aşamasının ne zaman başlayacağı da belirsiz.

WhatsApp'ın geliştirmekte olduğu işlevlerin göründükten aylar sonra kullanıma sunulduğuna sıklıkla tanık oluyoruz. Bu nedenle, tarihe göre sohbet arama özelliğinin de ufukta olduğunu düşünmek sorun olmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.