Güncel

WhatsApp’tan yine yeni bir özellik daha! Geçici mesajlar!

Artık WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz mesajların otomatik olarak ve varsayılan olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. İşte güncel geçici mesaj özelliği.

WhatsApp’tan yine yeni bir özellik daha! Geçici mesajlar!

WhatsApp daha güvenli ve özel bir hizmet olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bunu uçtan uca şifrelemenin gelmesiyle, daha sonra yedek kopyaların şifrelenmesiyle ve elbette, her kullanıcının uygun olduğuna karar verdikten sonra kaybolan geçici mesajları kullanıma sunması ile yapıyor.

WhatsApp, şimdi kısa ömürlü mesajlarında yeni değişiklikler yapıyor ve resmi olarak geçici mesajlar olarak adlandırdığı bu yolda biraz daha ilerliyor. Artık kullanıcılar, açtığı her yeni sohbetin geçici mesajları olduğuna karar verebilecek.

WhatsApp Kaybolan Silinen İletiler Geçici Mesajlar!

WhatsApp’tan yine yeni bir özellik daha! Geçici mesajlar! - Resim : 1

WhatsApp'a kaybolan mesajların gelmesinden bu yana, bu özelliği her kullanacağımız zaman etkinleştirmek zorunda kalıyorduk. Şimdi WhatsApp kuralları değiştiriyor ve bu ayarları varsayılan olarak ayarlamamıza izin veriyor. Bu, açtığımız her yeni konuşmanın, bu konuda hiçbir şey yapmamıza gerek kalmadan kaybolan mesajlara ev sahipliği yapacağı anlamına geliyor. Ayrıca öngördüğünüz zamanda da mesaj yok olacak.

Mesajlar 7 gün içinde kaybolabiliyordu, ancak şimdi WhatsApp bu özelliğinde iki yeni süre daha ekledi. Mesajların 24 saat sonra kendilerini silmesini veya 90 gün boyunca sohbette kalmasını ve ardından kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, WhatsApp her yeni sohbetteki kişilerinize silme ayarlarınızın önceden belirlenmiş olduğunu bildirecek.

WhatsApp'ın kendisi tarafından belirtilen adımları izleyerek geçici mesajları varsayılan olarak nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatıyoruz:

  • WhatsApp'ı açın 'Ayar' veya 'Ayarlar'a ulaşın  (iPhone veya Android'de)
  • Hesaplar'a erişiyoruz.
  • Gizlilik'e erişiyoruz'.
  • Varsayılan Süre veya Varsayılan İleti Süresi ulaşın.
  • Mevcut seçenekler arasından istediğiniz süreyi seçiyor ve kabul ediyorsunuz.

Hazır, mesajlarınız artık varsayılan olarak kayboluyor.

Peki ya mesajları saklamı tekrar istersek? Bu solo sohbetin silme ayarlarını değiştireceğiz ve bunun için geçici mesajları devre dışı bırakacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.