Xiaomi telefonlarından bir özelliği kaldırıyor!

Xiaomi bazı model cihazlardan Android 12 ile birlikte bir özelliği kaldıracak. Bazı cihazlarda halen kullanılan bu özellik artık yeni sürümle beraber ortadan kalkmış olacak. Hangi cihazlarda bu özellik kalkacak makalemizden öğrenebilirsiniz.

Xiaomi telefonlarından bir özelliği kaldırıyor!

Tanınmış Twitter blogger'ı Xiaomiui'ye göre artık Xiaomi, Mi 10/Pro/Ultra gibi bazı cihazlarda bir özelliği kaldırma kararı aldı. Bazı cihazlarda çalışan bu özellik örneğin Redmi K30 Pro Zoom modelinde Android 12 tabanlı MIUI 12.5 üzerinde halen çalışıyor.

Xiaomi, MIUI 12 lansman etkinliği sırasında yeni bir duvar kâğıdı konseptini tanıtmış ve buna “Süper Dünya ve Süper Mars ile başlayan Süper Duvar Kağıtları” adını vermişti. Ancak daha sonra bu yeni özelliğin sadece Snapdragon 8xx işlemci veya üzeri ile çalışan Xiaomi cihazlarının desteklediğini açıklamıştı.

Süper Duvar Kâğıdı " Hava " artık kalkıyor

Xiaomi telefonlarından bir özelliği kaldırıyor! - Resim : 1

Ayrıca Çinli teknoloji devi, Xiaomi cihazlarının görüntüleme deneyimini yenilemek amacıyla MIUI 12.5'in piyasaya sürülmesiyle koleksiyonuna bazı yeni Süper Duvar Kağıtları eklemişti. Ancak bu duvar kağıtları, yalnızca aşağıda verilen resmi olarak bazı cihazlarda mevcut olarak kullanılıyor. Süper duvar kağıdı Hava durumu artık aşağıdaki cihazlarda Android 12 güncellemesinin gelmesiyle kullanılmayacak.

Redmi

Redmi K30 Ultra

Redmi K30 Pro/Poco F2 Pro

Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro

Redmi 10X/Redmi Note 9

Redmi 10X 5G

Redmi 10X Pro

Mi

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 Youth Edition

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 Pro

Xiaomi Mi 8 Explorer

Xiaomi Mi MIX 3

Not: Xiaomiui tarafından verilen bilgiye göre, "Hava Durumu" Süper duvar kağıdı yukarıdaki cihazlardan kaldırılıyor. İlerleyen zamanlarda daha fazla akıllı telefonun listeye eklenmesi bekleniyor.