Güncel

White House anti-İslam videolarını destekliyor mu?

Anti-İslam videosu yayınlamak için Google'a baskı yaptı!


National Securtiy Council'den Tommy Vietor Washington Post'a açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalara göre White House YouTube'da İslam karşıtı videolar konusunda baskı yaptı. White House'tan henüz resmi bir cevap gelmedi fakat son zamanlarda yapılacak YouTube görüşmeleri artık eskisinden çok daha fazla önem taşıyor.

Google Hz. Muhammed'e hakaret içerikli filmin etkilerinin ardından Çarşamba günü YouTube'un Mısır ve Libya'da geçici olarak yasaklanması kararı aldı. Son dönemlerde politik olayları etkileyen en önemli etkenlerden birini sosyal ağlar ve medya oluşturuyor.

1347698325_libya610x168.png(Görüntüler Mısır ve Libya'dan)

White House'dan gelen baskının dayanağının anti-İslam videolarının Amerika'nın "düşünce özgürlüğü" yasası ile korunması bulunuyor. YouTube'un şiddet içerikli fikir nedeniyle videoyu kaldırması konusunda Twitter'dan da tepkiler yağıyor.

Google için Ortadoğu ve Amerika yasaları arasındaki dengeleri kurmak epey zor görünüyor. YouTube'dan henüz resmi bir cevap gelmedi. Yeni gelişmelerden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.