Güncel

WIN Eurasia Automation Fuarı 2015 başladı

Avrasya'nın inovasyon platformu WIN Eurasia Automation fuarı bugün başladı. İşte fuarda dikkat çeken Birikim!

WIN Eurasia Automation Fuarı 2015 başladı

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından organize edilen Avrasya'nın inovasyon platformu WIN Eurasia Automation fuarı bugün başladı.

22 Mart Pazar gününe kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde son teknoloji üretim sistemlerinin sergileneceği fuar, fabrikalarda ihtiyaç duyulan tüm ileri teknoloji ürünlerin tanıtıldığı bir platform sunuyor.

Fuarda, ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Finlandiya, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Japonya, İngiltere, İran, İtalya, Macaristan, Portekiz, Romanya, Tayvan ve Türkiye olmak üzere 21 ülkeden bin 581 firma yer alıyor. 

"Bu fuar ve benzeri platformlar sunduğu yenilikçi ürünlerle önemli bir katkı sağlıyor"

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, WIN Eurasia Automation fuarının, yıllardır imalat sanayinin en büyük fuarı olduğunu anımsatarak, bu yıl fuarda 21 ülkeden yaklaşık bin 600 katılımcının bir araya geldiğini vurguladı.

Bunlar arasında Çin, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore hükümetlerinin finansal desteğiyle milli katılım gösterdiğini aktaran Kühnel, desteklerinden ötürü bu hükümetlere ve Ekonomi Bakanlığı, Bilim ve Sanayi Bakanlığı, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve tüm katılımcılara gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür etti.

"Yerli pil şirketi 'Birikim Pilleri' fuara damgasını vurdu"

 2005 yılında kurulan Birikim Pilleri, pil ve batarya sektörünün en önde gelen firmaları arasında yer almakla beraber, uzman kadrosuyla yıllardır kurumsal ve bireysel müşterilerine yüksek standartlarda hizmet sağlayan bir firma. 

1426901965_img8150.jpg

Birikim Pilleri Türkiye'de önde gelen firmalara Ar-Ge desteği sağlayarak geliştirmekte oldukları elektronik ürünlerin katma değerine katkıda bulunuyor, aynı zamanda firma ürün portföyüyle birlikte yeni ürünlerini de fuarda ziyaretçilere tanıtıyor.  

Pil, batarya gruplama, şarj cihazları, aküler, acil durum aydınlatma ekipmanları ve pil ithalat danışmanlığının yanında birçok arge yatırımı yapan Birikim Pilleri fuarda gördüğü ilgiyle birlikte pil alanında Türkiye'nin sektördeki gururu oldu. 

1426902350_birikim2.jpg

Birikim Pilleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ATAŞ; "Birikim Pilleri olarak sadece Türkiye'de değil, dünya çapında en fazla ürün çeşitliliği olan pil tedarikçileri arasına girdik. Türkiye'de pil montaj ve gruplama hizmetinde güncel teknoloji ve kalite kontrol uygulaması olan tek firma ünvanına sahibiz. Bu alanda E-Ticaret alanına da çok önceden giriş yaparak geniş yelpazedeki ürünlerimizi online olarak da müşterilerimize ayrıca sunuyoruz. Bu yolda müşterilerimize en kaliteli, en hızlı, en güvenilir hizmeti sağlamak ve müşterilerimizin taleplerine sürekli olarak en iyi şekilde karşılık verebilmek birinci amacımızdır." açıklamasında bulundu.

Birikim Pilleri Tanıtım Filmi

Ayrıca AKDER Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan ise katılımcı firmaların fuar boyunca sektördeki yenilikleri ve AR-GE çalışmalarını ziyaretçilerle paylaşacaklarını, ayrıca pazar paylarını artırmaya çalışacaklarını kaydetti.

Türkiye'de pek çok firmanın dünya pazarlarında etkin rol oynadığını ancak bunun çoğunlukla firmaların bireysel başarılarından kaynaklandığına dikkati çeken Atılgan, "Başarıların sanayinin geneline yayılabilmesi için kamu, üniversite ve girişimcilerin birlikte çalışması gerekmektedir. Tek çıkış yolumuz, yüksek teknolojik katma değerli ürünler üretmekten geçiyor. Bu ortamın oluşması da bizim en büyük temennimizdir" yorumunu yaptı. 

Fuar 22 Mart 2015 tarihine kadar son teknoloji üretim sistemlerini sergilemeye devam edecek.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.