Windows 11 desteklemeyen ama yine de kullananlar için yeni filigran geliyor!

Microsoft'un özellikle performans ve görsel olarak çok ciddi değişiklikler yaptığı 11. Nesil Windows için yeni üzücü haber geldi. Şirket bilgisayarları desteklemediği halde Widnows 11'i kuran kullanıcılar için filigran getireceklerini açıkladı.

Windows 11 desteklemeyen ama yine de kullananlar için yeni filigran geliyor!

Windows'un duayen kullanıcıları, Windows 11 işletim sistemi piyasaya sürüldüğünden beri tartışmalı sistem gereksinimleri nedeniyle Microsoft'a kızgın. Microsoft her filigran getirdiğinde bu filigranı bir şekilde kaldıran kullanıcılara yeni bir eğlence geldi diyebiliriz.

Microsoft "desteklenmeyen" PC'lerin ekranına yeni bir filigran ekleyeceğini açıkladı. Son zamanlarda yapılan bir güncelleme, kullanıcıların masaüstünde yeni bir filigranı getirecek.

Microsoft nihayet geçen yıl tanıttığı korkunç bir özelliği tanıtıyor olabilir . Ocak 2023 Windows güncellemesinden bu yana, bazı Windows 11 kullanıcıları, masaüstlerinde karşılanmayan sistem gereksinimleri konusunda kendilerini uyaran bir filigran gördüklerini bildirdi.

Microsoft'un internet sitesinde ve Windows bloglarında yer alan yorumlara göre sağ alt köşede "Sistem gereksinimleri karşılanmadı" yazan ve onları ayarlar menüsüne yönlendiren yeni bir filigran belirdi. Bazı kullanıcılar, Microsoft'un Windows 10'a geri dönmeyi önerdiğini bildiriyor.

Windows 11'e yeni can sıkıcı filigranlar geliyor!

Windows 11'in katı sistem gereksinimleri, Intel 8. Nesil Coffee Lake, AMD Zen+ veya Zen 2'den daha eski CPU'ları resmi olarak desteklemediği için çok eleştirildi. Bunun ana nedeni, Microsoft'un her Windows 11 sisteminin TPM 2.0 güvenliğine sahip olmasını istemesiydi.

Ancak şirket şu ana kadar kullanıcıların Intel 6. nesile kadar olan eski işlemcilere kurmasını henüz engellemedi. Geçen baharda yayınlanan raporlar, resmi özelliklerinin altındaki sistemlerde Windows 11 kullananları uyarmak için yeni bir filigranın geleceğini gösteriyor.

Windows 11'in olağan dışı sistem gereksinimleri, kullanıcı pazar payını Windows 10 kadar hızlı kazanamamasının en bariz nedeni. Statcounter ve Steam anketi de dahil olmak üzere birçok analizde, yeni işletim sistemi yavaş yavaş büyüyor, ancak Windows 10 hala baskın işletim sistemi olarak dikkat çekmekte.

Microsoft, Windows 11'i daha çekici hale getirmeye çalışıyor. Son zamanlarda şirket, görev yöneticisini, not defteri uygulamasını, dosya gezginini, ekran alıntısı araçlarını ve diğer özelliklerini yenilemişti. İyileştirmelere ve hala mevcut olan ücretsiz Windows 11 yükseltmelerine rağmen, birçok kullanıcı muhtemelen eski CPU'lardan dolayı yükseltme yapamıyor veya hiç yapmayacak!