Güncel

Windows 9'u unutun Windows "Blue" geliyor!

Windows 8 çıkmadan sonraki versiyon konuşulmaya başladı.


Microsoft'un yeni sürümü Windows 8 yayın tarihi yaklaşırken sonraki Windows sürümü ile ilgili haberler sızmaya başladı. Microsoft daha Windows 8'i duyurmadan bir sonraki sürüm için çalışmalara başladı.

"Windows 9" hakkında şimdiden söylentiler gelmeye başladı. Microsoft'un mutfağında yeni bir sürümün başladığını tahmin etmek zor değil tabi. Fakat yeni sürümün isminin Windows 9 olmayacağı belirtiliyor. Gelen söylentilere göre bir sonraki sürüm "Blue" olarak adlandırılacak. Win8China'nın geçtiğimiz hafta yaptığı haberde "Blue" yeni sürümün kod adı olacak.

1345037813_microsoft-booth-via-afp.jpg

Microsoft'un yeni sürümde giderek Apple'a benzeyeceği yönünde tahminler de var. Söylentiler arasında Microsoft'un köklü bir değişikliğe gitmeyeceği söyleniyor. Microsoft bu sürümü Windows 8.1 ya da 8.5 gibi adlandırarak kod isminde "Blue" kullanacak ve 2013'ün yazında yayınlayacak. Öte yandan Microsoft'un "Blue" ismini ilk kullanışı değil. Azure bulut sisteminin kod ismini de Blue olarak duyurmuştu. Windows 9 ya da Blue hakkında konuşmak için henüz erken.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.