Güncel

Women Techmakers Eskişehir etkinliği başlıyor!

Teknoloji, bilgisayar bilimleri ve yazılımla ilgilenen kadınların sektördeki etkinliklerini artırmak amacıyla birçok ülkede gerçekleştirilen ‘Women Techmakers’, 9 Mart Cumartesi günü Eskişehir de gerçekleştirilecek. İşte detaylar!


Her yıl Dünya Kadınlar Günü’ne yakın tarihlerde WTM ekipleri tarafından büyük bir etkinlik düzenleniyor. 

Teknoloji, bilgisayar bilimleri ve yazılımla ilgilenen kadınların sektördeki etkinliklerini artırmak ve motive amaçlı birçok ülkede gerçekleştirilen ‘Women Techmakers’ etkinliklerinden bir tanesi, 9 Mart Cumartesi günü Eskişehir de gerçekleştirilecek.

Women Techmakers Eskişehir etkinliği başlıyor!

Kadınların sektördeki başarısını vurgulamak ve konferanslardaki kadın sayısını ve görünürlüğü arttırmak amacıyla konuşmacıların tamamı kadınlardan oluşuyor fakat etkinlik kadın ve erkek herkese açık bir şekilde gerçekleştirilecek.

Etkinliğin amaçları arasında teknoloji ile ilgili kadınların birbirleriyle iletişim-etkileşim içerisinde olması ve birbirlerini motive amaçlı bir araya gelmesi , kadınların bu sektördeki sorunlarını ve deneyimlerini paylaşması ve teknolojideki son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak yer alıyor.

Konferanslar, mobil teknolojiler, web teknolojileri, back-end ve front-end teknolojileri, liderlik, oyun girişimciliği, UI/UX ve sanal gerçeklik ile ilgili birçok önemli içeriğe sahip. Etkinlik süresinde alanında deneyimli kişiler tarafından verilecek olan sunumlar ve eğitimlerin yanı sıra, güncel teknolojik araçlara meraklı olanlar için stand alanları da bulunacak.

9 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinlik oturumlar, workshoplar ve 10+ konuşmacıdan oluşacak ve 300+ katılımcının katılımı planlanıyor. Peki bu etkinliğe katılmak isteyenlerin ne yapması gerekiyor? Yapmanız gereken tek şey Meetup üzerinden ücretsiz kayıt olmak!

Yer: Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir

● Zaman: 9 Mart 2019, Cumartesi
● Saat: 10:00 - 18:00 

Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.