Xiaomi 12 Serisi kısa sürede satış rekoru kırdı!

Xiaomi 12 serisi satış rekoru kırarak büyük bir başarı elde etti! 5 dakikada milyonlarca dolarlık kazanç elde ederek adeta gövde gösterisi yaptı!

Xiaomi 12 Serisi kısa sürede satış rekoru kırdı!

ABD'nin Huawei'ye uyguladığı ambargolar sonrasında, Çin’in en önemli akıllı telefon üreticisi konumuna gelen Xiaomi, yeni telefon serisi Xiaomi 12 satışları ile adeta gövde gösterisi yaptı! Konu ile ayrıntılara gelin yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Xiaomi 12 Serisi kısa sürede satış rekoru kırdı!

Ülkemizde hızlı artış gösteren döviz kurları sonrasında özellikle uygun fiyatlı akıllı telefon modellerine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Bu anlamda giriş seviyesi ve orta segmentte hakimiyet sürdüren akıllı telefon üreticilerinden birinin de Xiaomi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Xiaomi, yalnızca uygun fiyatlı cihazları ile başarı göstermiyor.

Xiaomi 12 Serisi kısa sürede satış rekoru kırdı! - Resim : 1

Bilindiği üzere Çinli akıllı telefon üreticisi, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X'ten oluşan Xiaomi 12 serisini Aralık ayının son haftasında tanmış, telefonların ön satışları ise lansmandan hemen sonra başlamıştı. Lâkin Xiaomi'nin yeni amiral gemisi akıllı telefon serisinin ilk resmi satışları geçtiğimiz günlerde başladı ve kısa sürede rekor denilecek miktarda satış gerçekleşti.

Xiaomi 12 serisi satış rakamları ile oldukça büyük bir başarının altına imza attı. Xiaomi ise Weibo hesabından Xiaomi 12 serisinin ilk satış verilerini paylaştı. Paylaşılan bu verilere göre Çinli teknoloji devi, üç modelden oluşan seri ile yalnızca 5 dakika içerisinde 1,8 milyar yuan (283 milyon dolar) kazanç elde etmeyi başardı.