Xiaomi 12 ve 12 Ultra hakkında ilk sızıntılar kendini gösterdi!

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 12 ve 12 Ultra'nın kamera özellikleri belli oldu! Detaylar haberimizin devamında.

Xiaomi 12 ve 12 Ultra hakkında ilk sızıntılar kendini gösterdi!

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin yıl sonuna doğru tanıtacak olduğu Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Ultra akıllı telefon modellerinin bazı özellikleri sızdırıldı. Aktarılana göre Xiaomi 12 ailesi üç farklı modelden oluşacak. Kamera özellikleri ise oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Xiaomi 12 ve 12 Ultra hakkında ilk sızıntılar kendini gösterdi!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi'nin bir süredir aktif olarak Mi 12 ailesi üzerinde çalıştığı biliniyor. 12, 12 Pro ve 12 Ultra olarak üç farklı model seçeneği ile gelmesi beklenen seriye ait ilk sızıntılar kamera tarafından geldi.

Bu yılın Kasım ayında resmi tanıtımının yapılması, Aralık ayında ise raflarda yerini alması beklenen akıllı telefon serisinin, gücünü Qualcomm’un henüz duyurmadığı 4 nm fabrikasyon sürecinden çıkan Snapdragon 898 yonga setinden ve LPDDR5X RAM’den alması bekleniyor. Bu sayede aktarım hızı 6.400 Mbps’den 8.533 Mbps seviyelerine çıkartılıyor. Ayrıca cihazların 200 megapiksel kamera ile gelmesi bekleniyor. Eğer bu sızıntı doğru çıkarsa, cihazlar bu özelliklere sahip ilk akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkmış olacak.

Xiaomi 12 ve 12 Ultra hakkında ilk sızıntılar kendini gösterdi! - Resim : 1

Son olarak serinin 120 Hz AMOLED ekran8 GB RAM ve 5.000 mAh pil gibi özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Xiaomi 12 ailesinde yer alan modellerin hangi fiyat etiketi ile satışa sunulacak olduğu şu an için belli değil.

Xiaomi 12 ailesine ait yeni bilgiler geldikçe, siz değerli Teknolojioku takipçileri ile paylaşmaya devam edeceğiz.