Güncel

Xiaomi 13, Leica kameralar sayesinde üst düzey kalite sunacak!

Xiaomi son zamanlarda kamera ve yazılım geliştirmeleri üzerine çok çalışıyor. Leica ile ortaklıktan sonra firma kamera performansı konusunda çok ciddi çalışmaya devam ediyor. Xiaomi 13 ile fotoğraf çekimi konusunda firma çağ atlamayı düşünüyor.

Xiaomi 13, Leica kameralar sayesinde üst düzey kalite sunacak!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, önümüzdeki aylarda sunacağı Xiaomi 13 serisinde kamera iyileştirmeleri sayesinde fotoğraf çekimi konusunda üst düzey performans sunacak. Çinli dev, Alman kamera geliştiricisi Leica ile yenilenen iş birliği ve ortak geliştirme sayesinde yeni bir atılım gerçekleştirecek.

Xiaomi 13 Amiral gemisi Leica iyileştirmeleriyle gelecek

Xiaomi'nin yaklaşmakta olan amiral gemisi hakkında her geçen gün sızıntılar gelmeye devam ediyor. Xiaomi 13 serisinin resmi sunumu bu yılın sonlarında gerçekleşecek.

Bir önceki nesle kıyasla yeni Xiaomi 13 serisindeki iyileştirmeler, esas olarak ekran ve yeni nesil işlemci düzeyinde gerçekleşecek. Bununla birlikte, cihazın tüm sensörleri aynı yüksek çözünürlüğe sahip kameralardan oluşacak.

Tüm kameralar 50 Megapiksel olacak

Tanınmış sızıntıcı Digital Chat Station, Xiaomi 13 akıllı telefonlarında 50 MPx kamera sensörleri buluncağını açıkladı. Aynı değere sahip kamera kurulumuna örnek verecek olursak, Xiaomi 12 Pro modeli de firma tarafından aynı değerlere sahip sensörlerle piyasaya sürülmüştü.

Xiaomi 13 Leica serisiyle fotoğraf çekme konusunda çağ atlayacak!

Xiaomi 13 Pro standart bir üçlü kamera seti sunarken, temel Xiaomi 13 modelinde farklılık olacak. Temel model, üçlü kamera yerine iki ayrı 50 MPx çözünürlüğe sahip sensörlerle gelecek. Cihazdaki makro kameranın tamamen yüksek kaliteli ultra geniş açılı bir sensörle gelmesi bekleniyor. Bu sensör, diğer amiral gemisi cihazlarda gördüğünüzden daha farklı olacak.

Leica ile iş birliği ve hızlı şarj

Elbette ana kameralar bir önceki nesille aynı çözünürlüğe sahip olsalar da cihazın hem donanım hem de Leica yazılımı seviyesinde ciddi bir gelişme alacağı bekleniyor.

Ek olarak Xiaomi 13 serisi akıllı telefonlar, Leica'dan gelen iyileştirmeler ve geliştirmelerle birlikte küresel pazara resmi bir şekilde ulaşan ilk cihazlar olmuş olacak. Bu İş birliği, Xiaomi 12S serisi akıllı telefonlarla başlamıştı, ancak cihazlar yalnızca Çin pazarında satışa sunuldu.

Xiaomi 13 Ultra amiral gemisi, serinin en güçlü cihazı olacak. Bu cihaz, önceki nesile kıyasla hızlı şarj teknolojisini daha da geliştirecek. 120 W ile 200 W arasında hızlı şarj sunacak model ayrıca büyük 1 inçlik kamera sensörü ile gelecek.

Çinli üretici Xiaomi, fotoğraf konusunda sizce iddialı olabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar
Kml
Önce hata dolu yazılımı bi elden geçirmesi lazım xiaomi nin. Zira olacak olacak diye yazılan tüm özellikler zaten 12 ultra da da var.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.