Xiaomi 13 ve 13 Pro ile BMW arasında güçlü ortaklık: Kilidinizi açın!

Çinli teknoloji devi Xiaomi Android'in abisi olacak nitelikte yeni Xiaomi 13 serisini tanıttı. Şirket BMW ile kurduğu ortaklık sayesinde yeni telefonlarında harika işlevsellikler sunuyor. İşte detaylar.

Xiaomi 13 ve 13 Pro ile BMW arasında güçlü ortaklık: Kilidinizi açın!

Yeni tanıtılan Xiaomi 13 serisiyle birlikte Xiaomi ve Google iş birliği sayesinde NFC teknolojisi sayesinde BMW otomobilinizin kilidini açabileceksiniz. Dün ki etkinlikte Xiaomi 13 Lite, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro adlı 3 yeni model özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Xiaomi'nin yeni telefonları anahtar olarak kullanılabiliyor

Çinli firma Xiaomi yaptığı inovasyon adımlarıyla bazı kullanıcıların oldukça ilgisini çekebiliyor. Yeni tanıtılan Xiaomi 13 serisindeki yenilik ise daha çok BMW araç sahiplerini ilgilendiriyor. (Şahin olmuş 150 bin!) Daha önce Xiaomi 12S serisinin BMW araçlarına erişmek için NFC kullanacağı söylenmişti, ancak Xiaomi 12S serisi sadece bazı bölgelerde piyasaya sunulduğu için bu özellik rafa kalkmıştı.

Xiaomi 13 serisinin tanıtımıyla Xiaomi CEO'su Lei Jun, Twitter üzerinden Xiaomi 13 serisinin BMW marka otomobillerle kablosuz iletişim kuracağını ve araçların kapılarını açacağını duyurdu.

Lei Jun'un açıklamasına göre Xiaomi 13 serisi telefonlarda Dijital araba anahtarı özelliği bulunacak. Google Wallet uygulamasıyla senkronize çalışacak bu özelliği kullanarak aracınızı kilitleyebilir, kilidini açabilir veya aracınızı çalıştırabilirsiniz.

Sanal araba anahtarınızı arkadaşınız veya bir aile üyenizle paylaşmak istiyorsanız, bunu Google Cüzdan uygulamasını kullanarak hızlıca yapabilirsiniz. Bu özellik 2023'ün 3 çeyreğinde yeni tanıtılan Xiaomi 13 serisi cihazlarına gelmesi bekleniyor.

Xiaomi'nin yaptığı bu inovasyon hareketini nasıl buluyorsunuz?