Güncel

Xiaomi 144 Hz yenileme hızı sunan akıllı telefon modelleri!

Xiaomi, cep telefonlarının en son teknolojisi olan 144 hz yenileme hızına sahip bazı modellere sahip olan firmalardan birisi. Bu yazımızda hangi telefon bu özelliği destekliyor bulabilirsiniz.

Xiaomi 144 Hz yenileme hızı sunan akıllı telefon modelleri!

Bugün tüm akıllı telefon markaları ekran teknolojileri konusunda oldukça yenilikçi adımlar izleyebiliyorlar. Orta menzilli bile olsa yüksek yenileme hızına sahip ekranlar kullanmaya başlayan akıllı telefon üreticileri, kullanıcıları bu şekilde kendilerine çekmeye çalışmakta.

Bazı uygun fiyatlı akıllı cihazlar bile yüksek yenileme hızına sahip ekranlarla birlikte piyasaya çıkıyor. Bu yazımızda, 144Hz yenileme hızına sahip ekranları destekleyen Xiaomi, Redmi ve POCO cihazlarının bir listesini sizlerle paylaşıyoruz.

En son ekran teknolojisi: 144 Hz

Ekranın yenileme hızı, ekranın saniyede kaç kez yeni bir resim karesi üretmeye ve çizmeye hazır olduğunu ifade eder. Bu Hertz (Hz) cinsinden ölçülendirilir. Örneğin, 90Hz yenileme hızı saniyede 90 görüntüyü yeniler, 120Hz saniyede 120 defadır ve 144Hz de saniyede 144 defa yeni görüntüyü sizlere sunar.

Şu anda kullanılan en yüksek yenileme hızı görüldüğü takdirde 144Hz'dir. Diğer hızlara kıyasla en yüksek yenileme hızıdır, çünkü 144Hz'deki her kare, 120Hz'deki karelerden 1.4ms daha hızlı gösterilir. Bu, sorunsuz bir akıllı telefon deneyimi sunar.

Xiaomi 144 Hz yenileme hızını destekleyen cihazların listesi 

REDMI

Redmi K30S

MI

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Xiaomi Mi 10T 5G

BLACK SHARK

Black Shark 4S Pro

Black Shark 4S

Black Shark 4 Pro

Black Shark 4

Not: Piyasada 144 Hz yenileme hızına sahip ekranı destekleyen daha fazla Xiaomi cihazı olabilir. Bu cihazlar yakın zamanda piyasaya çıkmış 144 Hz destekleyen cihazlardır. Diğer firmalara ait cihazlarda olabilir.

Yorumlar
Emre
Yani iyi bi telefon alacak icin ama agir biraz fazla ve oyun pubg falan oynayacaksaniz 90 fps aliyosunuz kasmadan
Cevapla
anaaa
mi 10 t pro kullanıyorum 🙄
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.