Xiaomi Automobile resmen kuruldu! Araç sektörüne yeni rakip

Xiaomi'nin araç üretimi başlıyor. Xiaomi Automobile resmi olarak duyuruldu. İşte detaylar.

Xiaomi Automobile resmen kuruldu! Araç sektörüne yeni rakip

Xiaomi daha önce elektrikli araçlar üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şirket şimdi resmi olarak Xiaomi Automobile'ı duyurdu. Reuters Mart ayında ilk olarak Xiaomi'nin araç sektörüne girme planlarını duyurmuştu. Şimdi ise durum netleşti. Artık otomobil sektöründe yeni bir rakip daha var.

Xiaomi Hong Kong Borsa'sına yaptığı açıklamanın ardından otomobil sektörüne girdiğini resmi olarak duyurdu.  Business Insider’dan gelen bir rapora göre Xiaomi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun bir otomobil şirketi kurduğunu duyurdu. Açıklamaya göre Xiaomi Automobile için yasal işlemler tamamlandı.

Xiaomi elektrikli araç üretmeye başlayacak

Xiaomi Automobile resmen kuruldu! Araç sektörüne yeni rakip - Resim : 1

Lei Jun, şirketin otomobil tarafından aktif olarak rol oynayacak. Yeni şirket şimdilik 300'den fazla çalışana sahip. Çinli şirketin de sektöre girmesiyle elektrikli araçlar konusunda rekabet artacak diyebiliriz. Apple Car henüz kendini gösterememiş olsa da artık merakla bekleyeceğimiz bir araç daha var diyebiliriz.

Şu an kadar Xiaomi Automobile 20 bini aşkın başvuru aldığını duyurdu. Ancak bu başvurulardan sadece 300 kişi seçildi. Xiaomi bu elektrikli aracı sıfırdan kendisi üretecek. Lei Jun yaptığı duyuruda “Karar, tüm ortaklarımız arasında sayısız müzakere turundan sonra alındı ​​ve bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak. Tüm kişisel itibarımı ortaya koymaya ve akıllı elektrikli aracımızın geleceği için savaşmaya hazırım! Xiaomi elektrikli aracının başarısı için ekibime liderlik etmeye kararlıyım” açıklamalarını yaptı.