Güncel

Xiaomi bazı cihazlar için Android 13 testlerine başladı!

Xiaomi bir sonraki büyük güncellemesi olacak olan Google Android 13 sürümü çalışmalarına bazı belirlediği modeller için başlıyor. Firma çalışmaları eğer hızlı ilerletirse belirlediği modellere bu sürümü gönderecek.

Xiaomi bazı cihazlar için Android 13 testlerine başladı!

Xiaomi, hem Android 13 güncellemesi hem de Android 13 tabanlı bir MIUI güncellemesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Firma güncellemeleri tamamlayıp beta testlerine başlayarak en kısa sürede bu güncellemeyi sunmayı istiyor. İşte detaylar.

Google, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde I/O 2022 etkinliğini gerçekleştirip bazı yazılım ve donanım ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu etkinlikte Xiaomi, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Redmi K50 Pro ve Xiaomi Pad 5 için Android 13 geliştirici Ön izleme 2 sürümü de kullanıma sunmuştu. Çinli firmanın sunduğu bu in izleme sürümüne sadece geliştiriciler erişebilirken, normal kullanıcılar bu güncellemeye şu an için eri erişemiyor.

Firmanın Android 13 güncellemesini test etmeye başladığı cihazları Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Redmi K50 pro ve Redmi K50 Gaming olan amiral gemisi modelleri.

Xiaomi Android 13 güncellemesi test etmeye başladı

Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI güncellemesini kullanıma sunduğu dahili testin yapı numarası 22.5.30 olarak belirlenmiş. Bu sürüm, ilk Android 13 tabanlı MIUI güncellemesi olduğundan, bu güncellemeden sonra telefonlar herhangi bir günlük güncelleme almıyor ve kaynaklara göre, denemeler dahili olarak halen devam ediyor. Denemedeki tüm hedefler geçilirse 1 ay içinde yukarıda bahsettiğimiz modeller yeni Android sürümüne kavuşabilecekler.

Aşağıdaki kodlarda gözüken modeller yukarıda bahsettiğimiz telefonların kod adları. Kodlarda MIUI sürüm numarasını görmek de mümkün.

Xiaomi Android 13 güncelleme testlerine başladığı ilk cihazlar belli oldu!

Android 12 tabanlı bazı Xiaomi modelleri günlük güncellemeler alıyor ancak Android 13'e güncelleme yapıldıktan sonra firma artık günlük güncellemeler göndermeyecek. Bunun nedeni ise beta programından daha çok geliştiricilerin bu sürümleri denemesi ve güncellemelerin hızını arttırmak.

Yorumlar
Uğur Selçuk ATILGAN
💙💚💛💪🏼🤲🏼🤝🏼
Cevapla
Cuma yıldızoğlu
Adroid ilk önce sosyal medyaya atılan resim video kalite düşme olayını halletsin bune böyle çamur gibi video çıkıyor.ios işletim sisteminde kalite olduğu gibi atıyor androide verilen paralara yazık hiç haketmiyor
Cevapla
Uğur Selçuk ATILGAN
13 Max pro'yu tenkit ve tebrik ederek başlamak isterdim ama yarın iş görüşmem var, yer mi Anadolu çocuğu...🏃🏼‍♂️
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.