Xiaomi Beta güncellemelerinden çıkardığı yeni cihazları açıkladı!

Xiaomi bir güncelleme yayınlamadan önce Mi Pilot olarak tabir edilen test kullanıcıları alıyor. Firmanın en son açıkladığı bildiriye göre beta güncellemesinden ayrılan birkaç yeni model var. Detaylar bu haberimizde.

Xiaomi Beta güncellemelerinden çıkardığı yeni cihazları açıkladı!

Xiaomi son zamanlarda kullanıcılarını güncellemeler konusunda epeyce bir üzmüştü. En son yaptığı açıklamada Android 11 çalıştıran cihazlar ile çalışmayacağını ve güncelleme desteğini keseceğini, yeni cihazlarla yola devam edeceğini açıklamıştı. Bu açıklama ile bazı kullanıcıları üzen firma yeni açıklamasıyla da üzeceğe benziyor.

MIUI Çin beta test ROM'u çoğu Xiaomi telefonu için kullanıma sunuluyordu. Ancak son gelen bildiriye göre MIUI Çin Beta ROM'unu desteklemeyen yeni Xiaomi cihazları ortaya çıktı.

MIUI Beta güncellemesi bazı modeller için durduruluyor

Xiaomi'nin yakın tarihli bir makalesine göre, Xiaomi 12 serisi, Redmi K50 serisi ve Redmi K40S hakkında yeni gelişmeler var. Açıklamaya geçmeden önce MIUI Beta'nın şöyle bir önemi var;

"Eğer cihazınız MIUI Beta güncellemeleri için yeterli Mi Pilot kullanıcısı edinirse, cihazınıza gelecek olan güncellemelerin daha istikrarlı ve hatalardan daha uzak bir güncelleme alacağını gösteriyor. E de bu Çin Betası! Diyebilirsiniz. Ancak çıkmasının genel kullanıcılar içinde önemi var. Cihazlar Çin betasından çıktığı zaman genel güncellemelerden ve testlerden istenildiği gibi geçemiyor. Tabi ki daha sonra yeterli kullanıcı çıktığı zaman çıkan cihazlar geri alınabiliyor."

Xiaomi'nin Beta güncellemelerinden çıkardığı yeni cihazlar var!

Yukarıda yayınlanan tercüme edilmiş yazıda da görebileceğiniz gibi yedinci satıra bakarsak, “Geliştirme sürümünün dahili test sürümü için işe alım (Mi Pilot) gereksinimlerinin olmaması nedeniyle, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12, Redmi K50G, Redmi K50 Pro, Redmi K50, Redmi K40S modelleri yalnızca genel beta için geliştirme sürümünü alacaklar, anlayışınız için teşekkür ederiz”. Bu açıklama, bu Altı telefonun yalnızca geliştirici yapılarını alacağı ve bu nedenle resmi olarak Çin beta sürümlerini almayacağı anlamına geliyor.

  • Xiaomi 12 Pro
  • Xiaomi 12
  • Redmi K50G
  • Redmi K50 Pro
  • Redmi K50
  • Redmi K40S