Güncel

Xiaomi cihazları MIUI 13 güncellemesi ile bu yeni özellikleri alacak!

MIUI 13 güncellemesi Çin'de bazı cihazlar için yeni yayınlandı. Bu güncelleme ile gelecek özelliklerden bahsediyoruz.

Xiaomi cihazları MIUI 13 güncellemesi ile bu yeni özellikleri alacak!

Xiaomi, MIUI 13'ü önceden yüklenmiş olarak üç model için sundu. Bunlar: Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X'ten oluşuyor. MIUI 13, 28 Aralık'taki gerçekleşen lansmanda en yeni özellikleri ile beraber piyasaya sürülmüştü.

MIUI 13, yeni yazı tipleri, widget'lar, yeni canlı duvar kağıtları, yeni gizlilik yükseltmeleri ve yeni tasarımlar getiriyor.

Xiaomi cihazları MIUI 13 güncellemesi ile bu yeni özellikleri alacak! - Resim : 1

Gizlilik

Xiaomi her zaman cihaz gizliliği konusunda endişelidir. Bu nedenle, MIUI 13 ile Xiaomi, üç adımlı bir doğrulama süreci getiriyor ve Elektrik dolandırıcılığına karşı koruma, Akıllı tanımlama, yüz doğrulama koruması ve daha fazlası gibi bazı gizlilik özelliklerini içeriyor.

Verim

MIUI 13 ile Xiaomi, verim ve stabiliteye odaklanıyor. MIUI 13, MIUI 12.5 Enhance sürümüne kıyasla akıcılığı %15-52 oranında artırdı ve sistem uygulamalarının akıcılığını %20-26 oranında da arttırıyor. Ayrıca, genel kullanıcı deneyimini artırmak için Bilgi İşlem 2.0, Sıvı Depolama ve Atomik Belleği daha da geliştiriyor.

Widget'ler

MIUI 13 ile Xiaomi, ana ekranınız için yepyeni bir widget düzeni getiriyor. Bu widget'lar bilgisayara kolayca sürüklenip yerleştirilebildiği gibi, uygulama widget'ları da sığ tasarım üzerinden bilgilere daha özgür ve kolay erişim sağlıyor.

MIUI 13 Yazı Tipleri

MIUI 13 ile Xiaomi, MiSans adlı yeni bir yazı tipi getiriyor. Mi Sans, kısa çizgilerin yüksekliğini büyük ve küçük harflere otomatik olarak ayarlayan bir özellikle geliyor.

MIUI 13 Duvar Kağıtları

MIUI 13, çeşitli çözünürlüklerde tam 43 duvar kağıdı getirmekte. Ancak bunların çoğu 2400 × 1230 çözünürlükte. Bunlar Beş kategoriye ayrılırlar: Erimiş Cam, Kristalizasyon, Konçerto, Doğal Doku ve Kara Gobi.

Mİ Magic Center

Mi Magic Center özelliği, kullanıcıların bağlı cihazlarını medya oynatmasını kontrol etmek için akıllı telefonlarını uzaktan kumanda olarak kullanmalarına olanak tanır. Ayrıca şirket, evdeki farklı ürünleri daha hızlı ayırt etmek için bir çıkartma sistemi de kullanıyor.

Yorumlar
hakan
poxo x3 pro olan arkadaşlar sakın yapmayın cihaz acayip ağırlaştı uygulamaların simgesi biri küçük digeri büyük şacma sapan bi güncelleme oldu biran önce umarım düzeltirler.....
Cevapla
Murat
Mi 10 t pro kullanıyorum bu modele gelecekmi gelecekse ne zaman
Cevapla
Emrah
Bana geldi
Ferhat
Xiaomi redmi 9 gelicekmi?
Cevapla
Ercan
Redmi not 10 5g gelecemmi
Cevapla
Roman
Mi note 10 proya gelicekmi
Cevapla
Stars
gelecek mayısta
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.