Güncel

Xiaomi çok büyük şeyler vaat ediyor, öngörü desen var!

Son dönemin yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi, yeni MIUI sürümü ile tüm sorunlardan kurtulacağına inanıyor. Peki gerçekten de sorunsuz bir MIUI mümkün mü?

Xiaomi çok büyük şeyler vaat ediyor, öngörü desen var!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi, fiyat / performans ürünleriyle dikkat çeken bir marka. Hatta sıfır reklam politikasına rağmen doğru fiyatsegmentiyle neler yapılabileceğinin, milyonlara nasıl ulaşılabileceğinin de en doğru örneği.

Diğer üreticiler reklamlar için milyonlar harcarken, Xiaomi reklam bütçesini fiyatlarından düşerek pek çok kullanıcının gönlüne taht kurdu.

Lakin her güzelin bir kusuru olduğu gibi Xiaomi'nin de kusurları mevcut. Genele bakıldığında Xiaomi kullanıcıları telefonlarının performansından son derece memnunlar. Fakat söz konusu MIUI olduğunda bir dizi sorun da beraberinde geliyor.

Xiaomi çok büyük şeyler vaat ediyor, öngörü desen var!

Malum, Xiaomi geniş bir model yelpazesine sahip olduğu için MIUI tarafında illaki sorunlar ortaya çıkıyor. A modelinde sorunsuz çalışan bu arayüz B modelinde bir dizi problemi de beraberinde getiriyor. İşin kötü yanı ise bu sorunların düzeltilmesi için yayınlanan güncellemelerin de başka problemleri tetiklemesi.

Xiaomi yeni nesilde en zayıf yönü MIUI'i tamamen yenilemeye karar verdi. Sızdırılan bilgilere göre MIUI 13 ile birlikte bambaşka bir arayüz bizleri bekliyor olacak. Xiaomi'de çalışan yazılım ekibi yeni arayüzün tüm modellerde problemsiz bir şekilde çalışması için ince eleyip sık dokuyorlarmış.

Üstelik Xiaomi'nin devasa bir beta süreci ile tüm modelleri tek tek test edeceği ve en ince ayrıntılara kadar sorunların çözüleceği bilgileri de sızdırılmış durumda.

Elbette bu bilgilerin ne kadarının doğru olduğunu, MIUI 13'ün ne derece sorunsuz bir yapıya sahip olduğunu zaman gösterecek.

Yorumlar
Yukio
Xiaomi telefonlarının mi serisi çok güzelde fiyatlar hep yüksek. Mı 10 lite 5G fiyatı insin diye beklerken fiyata bindirme olmuş
Cevapla
💎G@kko💎
İphone alın kafanız rahat etsin abem
Cevapla
💎G@kko💎
Arkadaşlar gerçek gakkuk benim diğerlerine itibar etmeyin
Cevapla
Taskin
Bende mi 10 var 12 ram 258gb çok memnunum çok hızlı önceden Apple 11 pro Max kullandım mi 10 gibi olamaz
Cevapla
🔹Gercek Gakko🔹
Arkadaşlar gerçek Gakko benim, diğerlerine itibar etmeyiniz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.